Rubriky:

Vodní sporty

Phelps v Baltimoru oslavil osm zlatých medailí z OH v Pekingu

5. října 2008 12:29 - BALTIMORE

Osminásobný olympijský vítěz z Pekingu Michael Phelps se dočkal oficiálního přivítání v rodném Baltimoru. Na amerického plavce čekalo v ulicích pět tisíc fanoušků a ohňostroj nad přístavem a historickou pevností McHenry. Ten zakončil "zlatý průvod", v jehož čele jel ve vojenském voze rekordman v počtu zlatých medailí z jedné olympiády.

"Není lepší místo, kde bych teď byl raději," řekl fanouškům Phelps. Třiadvacetiletý plavec byl hlavní hvězdou dvouapůlkilometrového průvodu, v němž byla také další plavecká medailistka z Pekingu Katie Hoffová a řada dalších amerických olympioniků a paralympioniků.

Sobotní oslavy odstartovaly rekapitulací osmi Phelpsových triumfů z Číny a pokračovaly proslovy guvernéra Martina O'Malleyho a baltimorské starostky Sheily Dixonové.

Podobná slavnost se v Baltimoru uskutečnila už před čtyřmi lety, kdy Phelps přivezl z olympiády v Aténách šest zlatých medailí. Nyní však byly oslavy mnohem větší a úřady za ně podle agentury AP zaplatily 300 000 dolarů (asi 5,4 miliónu korun).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty