Hlídka deblkanoistů získala ve sjezdu na divoké vodě zlato z ME

VALTELLINA

Hlídka českých deblkanoistů vyhrála mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě. V italské Valtellině dnes získaly cenné kovy také hlídky kajakářů a kajakářek. V jediném závodu bez medailového úspěchu skončili singlkanoisté pátí.

Na řece Addě pomohlo šestici deblkanoistů ve složení Marek Rygel - Lukáš Uncajtik, Jan Neset - David Lisický a Marek Šálek - Jan Říha zaváhání největších favoritů Němců, kteří po nedobrovolné koupeli skončili mimo pořadí. Ke zlatu vynesl deblíře hlavně skvělý výkon Šálka s Říhou v třetí lodi, která dokázala oproti středečnímu individuálnímu závodu zrychlit o pět vteřin a odrazit tak nápor stříbrných Slováků.

Kajakářský tým ve složení Tomáš Slovák, Aleš Marek a Kamil Mrůzek dokázal, že týmový závod je jejich specialitou, a dojel si pro stříbro, když zaostal o dvě vteřiny za vítěznými Němci. Češi sice ztratili neporazitelnost, kterou drželi od ME v roce 2001 v italské Sesii, ale získat stříbro a porazit Francouze se v současné konkurenci cení vysoko.

Příjemně překvapily bronzové kajakářky Kateřina Vacíková, Petra Slováková a juniorka Radka Valíková, které dělily pouhé dvě sekundy od stříbra. Mistryněmi Evropy jsou podle očekávání Němky.

ME ve sjezdu na divoké vodě:
Klasická trať (4,2 km) - hlídky:
MUŽI
K1: 1. Německo 13:59,64, 2. Česko (Slovák, Marek, Mrůzek) -2,53, 3. Francie -4,04.
C1: 1. Chorvatsko 15:01,07, 2. Francie -9,05, 3. Německo -14,34, ...5. Česko (Rolenc, Kejklíček, Hajský) -34,02.
C2: 1. Česko (Rygel-Uncajtik, Neset-Lisický, Šálek-Říha) 15:05,20, 2. Slovensko -3,23, 3. Británie -31,73.
ŽENY
K1: 1. Německo 15:12,43, 2. Francie -7,91, 3. Česko (Vacíková, Slováková, Valíková) -9,63.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.