Plavec Gianniotis opět vyhrál olympijskou desítku, Pošmourný byl dvaadvacátý

Barcelona

Řecký plavec Spyridon Gianniotis obhájil na mistrovství světa v Barceloně titul na olympijské trati 10 kilometrů. Zvítězil s náskokem 2,7 sekundy před Němcem Thomasem Lurzem, olympijský vítěz Usáma Mellúlí z Tuniska byl na třetím místě o 7,4 sekundy pomalejší. Čech Jan Pošmourný doplaval v přístavu Port Vell jako 22., o místo hůře než před dvěma dny na poloviční trati.

Spyridon Gianniotis z Řecka oslavuje svůj triumf na trati 10 kilometrů, vlevo stříbrný Thomas Lurz z Německa, uprostřed v celkovém pořadí třetí Usáma Mellúlí z Tuniska.

Mellúlí s Lurzem získali na šampionátu druhé medaile, na pětce zvítězil Tunisan a německý soupeř skončil třetí. Na předloňském MS v Šanghaji skončil Lurz na desítce za Gianniotisem rovněž druhý, ale na olympiádě v Londýně zůstal Řek bez medaile čtvrtý, zatímco Lurz byl znovu stříbrný.

Pošmourný dokončil závod se ztrátou 42,6 sekundy na vítěze, Ján Kútnik měl na 47. místě více než dvouminutové manko.