Rubriky:

Vodní sporty

Kajakář Prskavec byl druhý v prvních závodech sezóny v Penrithu

16. února 2015 14:01 - Penrith

Dvě medaile vybojovali čeští vodní slalomáři při prvních závodech sezóny v Austrálii. V rámci soustředění na kvalitně obsazeném podniku na olympijském kanálu v Penrithu obsadil kajakář Jiří Prskavec druhé místo, třetí skončila kajakářka Kateřina Kudějová. Vodní slalomáři tráví zimu v teple, kromě skupiny v Austrálii je řada závodníků nyní na soustředění ve Spojených arabských emirátech.

 

Pavlína Zástěrová

Mistr Evropy a vicemistr světa Prskavec prohrál s domácím Lucienem Delfourem, Kudějová nestačila na mistryni světa Jessicu Foxovou a další Australankou Alison Borrowsovou. "Trochu jsem zapracoval na síle a musím říct, že to trošku cítím. V záběru mám větší sílu a celkově si můžu dovolit nové průjezdy. Bohužel jako každý rok se potýkám s lehkou nadváhou, takže se tady v Austrálii snažím hlídat. Ještě budu do sezony muset shodit čtyři kila, abych se uvezl," uvedl Prskavec v tiskové zprávě.

Kudějová přiznala, že se hodně věnovala studiu a dokončení bakalářské práce a trénink šel trochu stranou. "Věřím, že tenhle výpadek z přípravy se mi podaří brzy dohnat. Že na tom nejsem tak špatně, ostatně potvrdily první závody. Mám ještě tři týdny, tak to bude dobré," řekl.

Sedmý mezi kanoisty skončil Lukáš Rohan, osmý byl jeho kolega v kategorii Stanislav Ježek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty