Mallorca - Real Madrid 0:1Real v oslabené sestavě vyhrál na Mallorce, Atlético přejelo třetí Gironu a snížilo její náskok

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve 31. kole španělské ligy 1:0 na Mallorce a vedou tabulku stále o osm bodů před druhou Barcelonou, jež zvítězila na hřišti Cádizu 1:0. Oba velcí rivalové se příští týden na Santiagu Bernabéu utkají v tradičním „El Clásicu“.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z branky na půdě Mallorcy

Trenér Realu Carlo Ancelotti šetřil před středeční odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City některé klíčové hráče, v základní sestavě chyběli záložník Toni Kroos či ofenzivní hvězdy Rodrygo a Vinícius Júnior. Utkání na hřišti poraženého finalisty letošního Španělského poháru rozhodl ve 48. minutě dalekonosnou, lehce tečovanou střelou Aurélien Tchouaméni. První atraktivní souboj mezi City a Realem skončil v Madridu remízou 3:3.

Jedinou branku v Cádizu vstřelil ve 37. minutě Joao Félix. Alonsův rohový kop hlavou přizvedl domácí záložník Fernández a portugalský reprezentant předvedl ekvilibristický kop přes hlavou.

Kataláncům kvůli vyloučení ze zápasu s Atléticem Madrid chyběl trenér Xavi Hernández. Zastoupil ho opět jeho bratr Óscar a sourozenecká dvojice společně udělala v základní sestavě osm změn oproti středeční Lize mistrů v Paříži, v níž Barcelona vybojovala výhru nad PSG 3:2.

V dresu Cádizu odehrál celé utkání host z pražské Slavie Aiham Ousou. Jeho tým dělí momentálně tři body od příček zaručujících záchranu.

Atlético Madrid porazilo třetí Gironu po obratu 3:1 a snížilo její náskok na čtyři body. Dva góly dal Antoine Griezmann. Katalánci popáté v řadě nezískali na soupeřově hřišti ani bod a poprvé v ročníku nebodovali v utkání, v němž vstřelili úvodní branku.

Gironu poslal do vedení už ve čtvrté minutě Dovbyk, jenž se 17 góly předčil na špici tabulky střelců Bellinghama z Realu Madrid a Budimira z Pamplony. Ve 34. minutě Atlético zahrávalo pokutový kop za Gutiérrezovu ruku, k míči se postavil Griezmann a penaltu bezpečně proměnil.

Domácí pak stihli strhnout vedení na svou stranu ještě v prvním poločase, v šesté nastavené minutě se prosadil Correa. Konečný výsledek stanovil v 50. minutě druhou brankou v zápase Griezmann. Francouzský útočník v sezoně nastřílel už 13 gólů.

Španělská fotbalová liga – 31. kolo:
Atlético Madrid – Girona 3:1 (34. z pen. a 50. Griezmann, 45.+6 Correa – 4. Dovbyk)
Vallecano – Getafe 0:0
Mallorca – Real Madrid 0:1 (48. Tchouaméni)
Cádiz – FC Barcelona 0:1 (37. Félix)