Vyškov - Vlašim 2:2Fotbalisté Vyškova v druhé lize opět nevyhráli, s Vlašimí zachránili remízu

Fotbalisté Vyškova ani ve druhém utkání jarní části druhé ligy nezvítězili. Lídr tabulky v 18. kole doma proti Vlašimi ještě minutu před koncem nečekaně prohrával 0:2 a až v závěrečných minutách mu Amidou Diallo dvěma brankami zajistil aspoň remízu 2:2. Počtvrté za sebou zvítězila sparťanská rezerva, která uspěla v Chrudimi. Prostějov v hanáckém derby porazil olomoucké béčko 2:0.

Fotbalisté Vyškova se na archivním snímku radují z gólu.

Vyškov, který vloni neuspěl v baráži o nejvyšší soutěž, potvrdil, že ho začátek jara nezastihl ve formě. Moravský celek měl v azylu v Drnovicích blízko k teprve druhé domácí porážce v sezoně. Důrazný francouzský útočník sice v závěru potrestal dvě zaváhání vlašimské obrany, i tak ale lídr tabulky počtvrté z posledních pěti kol nezvítězil. K Vyškovu se může v neděli přiblížit Dukla Praha, která z druhého místa neúplné tabulky aktuálně ztrácí čtyři body.

Dobrou formu má sparťanské béčko. Za vítězstvím 2:0 v Chrudimi nakročili Letenští v druhé minutě nastavení prvního poločasu, kdy skórovali po rohovém kopu. Domácí marně reklamovali útočný faul na brankáře. V 84. minutě dostal chrudimský Čolič červenou kartu za prudké strčení do soupeře v přerušené hře a přesilovku brzy využil po úniku Šiler. Sparťané ztrácejí z 11. místa na Východočechy už jen bod.

Z poslední příčky se odpoutal Prostějov. V domácím azylu na stadionu HFK Olomouc se v derby proti béčku Sigmy dostal do vedení díky vlastní brance Vepřeka z 27. minuty. Záhy po další chybě v obraně zvýšil po brejku Koudelka. V polovině druhého dějství dostal po druhém napomenutí červenou kartu hostující Fabiánek.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 18. kolo
Chrudim - Sparta Praha B 0:2 (0:1)
Branky: 45.+2 Rus, 89. Šiler. Rozhodčí: Julínek - Hurych, Dohnálek. ŽK: Novotný - Uhrinčať, Hranoš, Šiler, Šilhart. ČK: 84. Čolič (Chrudim). Diváci: 1235.
Vyškov - Vlašim 2:2 (0:1)
Branky: 90. a 90.+3 Diallo - 23. Beran, 68. Kareem. Rozhodčí: Vokoun - Cichra, Kotalík. ŽK: Krollis, Bayo, Sylla, Delferriere - Beran. Diváci: 787.
Prostějov - Olomouc B 2:0 (2:0)
Branky: 27. vlastní Vepřek, 30. Koudelka. Rozhodčí: Hocek - Kotík, Bureš. ŽK: Matoušek, Habusta, Koudelka - Dele, Fabiánek, Vepřek, Elbel. ČK: 69. Fabiánek. Diváci: 620.
Zbrojovka Brno - Táborsko 0:0
Rozhodčí. Trska - Pfeifer, Vodrážka. ŽK: Bláha, Varačka, Kateřiňák (všichni Táborsko). Diváci: 2808.