Zlín - Pardubice 1:1Pardubice uhrály ve Zlíně bod, oba soupeře dělí v tabulce čtyři body

Fotbalisté Zlína remizovali ve 28. kole první ligy v duelu dvou sousedů v tabulce s Pardubicemi 1:1. Bodový rozdíl mezi oběma týmy na čtrnácté a třinácté pozici zůstal čtyřbodový. Domácí poslal do vedení v 18. minutě Vukadin Vukadinovíč, za hosty vyrovnal krátce po přestávce z pokutového kopu Michal Hlavatý. „Ševci“ nevyhráli šest z posledních sedmi kol, Východočeši sedm z minulých osmi, v nejvyšší soutěži však bodovali potřetí za sebou.

Zlín se s Pardubicemi rozešel smírně.

Pardubice, které po vypršení dvouzápasového disciplinárního trestu vedl z lavičky opět trenér Radoslav Kováč, začaly aktivně. Poprvé zahrozily v 10. minutě, kdy Hlavatého střelu z 20 metrů vyrazil na roh Dostál.

„Ševci“ brzy převzali iniciativu. Simerského hlavička po rohu ještě mířila vedle, ale další akce už gólem skončila. Slončík našel na ose hřiště Vukadinoviče, který se proháčkoval přes tři obránce a mezi nohama Kinského vstřelil svůj šestý gól v ligové sezoně, jímž se odpoutal od Slončíka v čele nejlepších týmových střelců.

Zlínu ofenzivní chuť zůstala a mohl přidat i další góly. Slončík našel volného Cedidlu, jehož střela těsně minula pardubickou branku. V 32. minutě uskočil Vukadinovičovi míč v rozhodující fázi, jinak by se ocitl sám před Kinským.

Závěr první půle patřil opět hostům, kteří důrazným forčekinkem oslabili tlak Zlína, jenže k efektivnímu vyjádření mírného náporu jim chyběla přesnější finální fáze.

Pardubicím pomohl k vyrovnání hned první útok druhé půle. Patrákova střela trefila do ruky uvnitř šestnáctky padajícího Simerského a hlavní sudí Dalibor Černý okamžitě nařídil pokutový kop. Bez problémů jej proměnil Hlavatý, který zaznamenal druhou trefu v ligovém ročníku. Zlínští mají s 60 inkasovanými brankami nejhorší obranu soutěže.

Gól hosty nabudil, lepším pohybem získali na chvíli střed pole a tím i převahu. Jedinou šanci v této fázi hry měl střídající Zlatohlávek, jenž pálil ve slibné pozici těsně vedle.

V domácím dresu se krátce po příchodu na hřiště blýskl tvrdou střelou Ikugar, ale nápor svého týmu tím neodstartoval. Větší touhu po třech bodech ukázaly Pardubice, ale kromě jedné střely do středu brány se k zakončení nedostaly, a tak duel skončil zaslouženou dělbou bodů.

Zlín nedokázal doma v lize porazit Pardubice potřetí za sebou. Před vlastními diváky prohrál v nejvyšší soutěži jediné z posledních osmi utkání a v sezoně tam získal 18 z celkových 24 bodů. Východočeši venku v lize neprohráli dvakrát po sobě a v ročníku tam získali 17 z celkových 28 bodů.

28. kolo první fotbalové ligy:
FC Zlín - FK Pardubice 1:1 (1:0)
Branky: 18. Vukadinovič - 48. Hlavatý z pen. Rozhodčí: D. Černý - Podaný, Dresler - Klíma (video). ŽK: Pidro, Černín, Bužek - Patrák. Diváci: 3143.
Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Černín, Pidro - Bužek, González (63. Janetzký) - Vukadinovič, Slončík (86. Žák), Fantiš (73. Načkebija) - Schánělec (73. Ikugar). Trenér: Červenka.
Pardubice: Kinský - Mareš, Halinský, Ortiz, Surzyn - Solil, Icha, Hlavatý - Daněk (70. Kissiedou) - Sychra (46. Zlatohlávek), Patrák (90. Donát). Trenér: Kováč.