Ostrava - Karviná 2:2Baník formu nepotvrdil, doma pouze remizoval s Karvinou

Fotbalisté Ostravy remizovali ve 28. kole první ligy ve slezském derby s Karvinou 2:2. Domácí po gólech svého nejlepšího střelce v sezoně nejvyšší soutěže Ewertona dvakrát vedli, ale soupeř vždy odpověděl a díky brankám střídajícího Martina Regáliho a Andrije Ražnatoviče dosáhl na bod.

Zleva karvinský David Moses, Abdullahi Tanko z Ostravy a Momčilo Raspopovič z Karviné

Baník nenavázal na minulé tři ligové výhry, přesto zvýšil svůj náskok na čtvrtém místě tabulky na čtyři body. Nováček Karviná zůstala poslední.

Ostrava dostala svou třetí nejvyšší domácí návštěvu sezony do varu hned zkraje utkání. Už ve čtvrté minutě Tanko hlavičkoval zblízka do karvinské branky, ale v době Klímovy přihrávky stál v postavení mimo hru a radost ochozů byla zbytečná.

Baník měl od pohledu více ze hry, ale současně v mezihře i dost kazil a dobře bránící Karviná ho držela daleko od brankáře Holce. Hosté mohli soupeře ještě více nahlodat ve 14. minutě - Čavoš po rohovém kopu zatřásl břevnem a proti dorážce Akinyemiho předvedl výborný postřeh gólman Letáček.

Domácí při nedostatku útočné kreativity aplikovali ještě další recept - střelu z dálky. Ewerton v 19. minutě zaregistroval za vápnem postaveného Holce a ještě z vlastní poloviny hřiště pak předvedl chytrý a pohotový lob, který doplachtil za záda překvapeného gólmana.

Sebevědomí i převaha Ostravy pak šly nahoru, další velké příležitosti ale nepřicházely a Karviná, která se držela v kontaktu, znovu začala cítit šanci na bodový zisk.

Po dvojím poločasovém střídání hosté druhý poločas začali s větší aktivitou. A jejich snahu korunoval v 63. minutě zaslouženým vyrovnáním Regáli, který se protáhl do pokutového území a dokázal obstřelit i Letáčka. V české lize vstřelil první gól.

Jenže slovenský útočník Karviné se záhy stal i negativním hrdinou svého celku. V 73. minutě přišlápl ve vlastním vápně Kubalu a Ewerton z pokutového kopu znovu obnovil vedení Ostravy. V sezoně nejvyšší soutěže si polepšil už na 11 tref.

Ostrava ale neměla svůj den a ani druhým gólem soupeře nezlomila. Karviná nepřestávala být nebezpečná a v 80. minutě Ražnatovič výstavní ranou z šestnáctky podruhé vyrovnal. Také černohorský hráč se stejně jako Regáli dočkal v devátém startu v české lize premiérového zásahu.

Ostrava doma v lize s Karvinou ve čtyřech z posledních pěti utkání nezvítězila. Před vlastními diváky nevyhrála osm z minulých devíti duelů v nejvyšší soutěži a v sezoně tam získala jen 19 z celkových 44 bodů.

Karviná vyhrála jediné z posledních 15 kol. Venku v lize sedmkrát za sebou nezvítězila, vyhrála tam jediný z posledních 19 duelů a získala tam pouze sedm z celkových 21 bodů v ročníku.

28. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava - MFK Karviná 2:2 (1:0)
Branky: 19. a 74. z penalty Ewerton - 63. Regáli, 80. Ražnatovič. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Žurovec - Zelinka (video). ŽK: Rigo, Blažek, Adediran - Regáli. Diváci: 12.296.
Ostrava: Letáček - Blažek, Frydrych, Lischka - Rusnák, Rigo (66. Šín), Boula, Buchta (59. Kpozo) - Klíma (79. Adediran), Ewerton - Tanko (59. Kubala). Trenér: Hapal.
Karviná: Holec - Traoré, Svozil, Bergqvist - Raspopovič (78. Kačor), Boháč, Čavoš (78. Budínský), Moses (78. Ayaosi) - Ražnatovič, Iván (46. Regáli) - Akinyemi (46. Ezeh). Trenér: Vlk.