Golfista Skopový si zajistil plnohodnotnou účast na Alpské tour

CAP D´AGDE

Plnohodnotnou kartu pro celý seriál Alpské tour v příštím roce si vybojoval v kvalifikačním turnaji ve francouzském Cap d'Agde český golfista Petr Skopový. Ve třídenní soutěži v nepříznivých klimatických podmínkách obsadil hráč GC Sokolov 23. místo. S náskokem šesti ran zvítězil zvítězil domácí amatér Kenny Le Sager.

Další český hráč Ondřej Lébl skončil na děleném 51. místě a o tři údery mu karta unikla. Získal alespoň právo hrát na turnajích s neúplným startovním polem. Amatér Jan Zedníček neprošel cutem a Petr Nič z turnaje odstoupil po úvodním kole.

Výsledky:
1. Le Sager (Fr.) 220 (72+76+72), 2. Williams (Wales) 226 (80+74+72), 3. Bihan (Fr.) 226 (73+77+76), ...23. Skopový 234 (73+84+77), 51. Lébl 239 (82+78+79), Zedníček a Nič (všichni ČR) nepostoupili do finálového cutu.