Domácí týmy zvládly úvod osmifinále první hokejové ligy

Všechny čtyři domácí týmy v pátek zvládly první osmifinálové zápasy play off první hokejové ligy. Třebíč a Kadaň zvítězily v normální hrací době, Jihlava a Znojmo si první výhry připsaly až díky brankám v prodloužení. Hraje se na tři vítězství, druhé zápasy jsou na programu v sobotu.

V regionálním derby mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem šli do vedení v desáté minutě hosté, když vteřinu před koncem přesilové hry skóroval od modré Šulc. Horácký stadion se radoval z vyrovnání v 16. minutě, kdy Mareš mezi kruhy našel Stránského a ten bez problémů překonal Furcha.

Vedení na stranu Rebelů pak opět strhl Knotek, který se prosadil také z prostoru mezi kruhy a střelou k tyči nedal Řehořovi šanci. Obrat zařídil Čachotský: nejprve v 52. minutě sám před Furchem s přehledem zavěsil bekhendem a v šesté minutě prodloužení přidal vítěznou branku.

Znojmo díky Sedlákovu zásahu vedlo po první části o gól. Benátky sice hned na začátku druhé třetiny zásluhou Kopice vyrovnaly, ale Orlům vrátil vedení Beroun. Hosté pak těsný znojemský náskok srovnali ještě dvakrát, v závěru třetí třetiny se jim to podařilo při hře bez brankáře. V prodloužení rozhodl o vítězství Znojma obránce Štrach.

Vrchlabí dalo v Třebíči gól už po 20 vteřinách, ale domácí do přestávky srovnali a v polovině zápasu šli do vedení. To nakonec uhájili až do konce a po výsledku 4:2 si v sérii připsali první výhru.

Také Kadaň se v utkání s Táborem dostala do vedení hned v první minutě brankou Sikory. Jihočeši v druhé třetině stav otočili, úvod třetí části jim ale nevyšel a během šesti minut dostali tři góly.

Osmifinále play-off první hokejové ligy - 1. zápasy:
Znojmo - Benátky nad Jizerou 4:3 v prodl. (1:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 7. Sedlák, 40. Beroun, 54. Hořava, 68. Štrach - 23. Kopic, 42. Bárta, 59. Pavlů. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:8, navíc Svoboda (Znojmo) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1447. Stav série: 1:0.
Kadaň - Tábor 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky: 1. Sikora, 42. Ťupa, 44. Szakal, 48. Seman - 24. Kudrna, 30. Červený. Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 780. Stav série: 1:0.
Jihlava - Havlíčkův Brod 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 52. a 66. Čachotský, 16. Stránský - 10. Šulc, 22. Knotek. Rozhodčí: Kubičík - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 3357. Stav série: 1:0.
Třebíč - Vrchlabí 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 15. a 47. Káňa, 31. Šedivý, 40. Kempný - 1. Rusnák, 38. Gengel. Rozhodčí: Vampola - Flégl, Šperl. Vyloučení: 10:8, navíc Káňa - Zíma oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2630. Stav série: 1:0.