Brankář Slavie Svoboda: Necítím poraženeckou náladu

Brankář Adam Svoboda čelil v pondělním šestém finálovém duelu hokejové extraligy dvaatřiceti střelám, z nichž tři prošly za jeho záda. Karlovy Vary odvrátily slávistický pokus o zisk mistrovského titulu 4:1, když do prázdné brány pečetil vítězství sekundu před koncem Marek Melenovský. "Čtyřicet minut jsme hráli výborně. Musíme si z toho vzít pozitiva," řekl Svoboda.

Jak s odstupem hodnotíte šestý finálový souboj o mistra, v němž jste ve Varech prohráli?

Myslím, že jsme zahráli výborně. Soupeř čekal na brejky, zatímco my měli spoustu šancí, jenže jsme nedali gól. Byť v konečném účtování byl rozdíl tříbrankový, zápas to byl vyrovnaný.

Kristek ve finálové sérii vstřelil Slavii sedm gólů. Existuje recept, jak ho zastavit?

Má skutečně velkou formu. Vychází mu vše, na co sáhne. Nesmí dostat tolik prostoru.

Jaká je atmosféra v kabině před rozhodujícím duelem?

Rozhodně necítím poraženeckou náladu, jak by si možná mnozí mysleli. Našemu výkonu v minulém utkání chyběly vážně jen góly. Doma se to zlomí.

Bude velká výhoda pro vaši psychiku fakt, že hrajete doma a v šestém utkání jste herně nepropadli?

Rozhodně. Čtyřicet minut jsme hráli na západě Čech výborně. Musíme si z toho vzít pozitiva. Navíc doma se cítíme vážně dobře. Vlastní stadión bude výhodou.

Nemůže právě ale domácí prostředí svazovat Slavii ruce?

Není to tak, že náš tým musí udělat titul a Vary mohou jen překvapit. Vždyť i soupeř cítí velkou šanci, ta zodpovědnost je na obou stranách. Týmy se dokonale znají, nemají se čím překvapit.

Sedmý finálový zápas jste chytal před pěti lety ještě v Pardubicích a podlehli jste Slavii 0:1. Vzpomínáte na to?

Výsledek si pamatuji, ale průběh vůbec ne.