Hokejisté Slavie překvapivě prohráli po nájezdech ve Vsetíně

VSETÍN

O velké překvapení 47. kola extraligy se postarali hokejisté Slavie Praha ve Vsetíně. Ani jeden z týmů nedokázal vstřelit gól ze hry, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, které zvládli lépe domácí. O jedinou trefu zápasu se v páté sérii postaral Jan Fadrný. Valaši se tak mohli radovat doma z vítězství poprvé od 21. listopadu, kdy porazili Plzeň 2:0.

Domácí poslali do hry jen tři útoky, které se zaměřily především na defenzivní činnost. Nebezpečnější byla od počátku Slavia, přičemž poprvé vážně zahrozila v sedmé minutě. Pokus Dlouhého však skončil pouze na tyči. O chvíli později spálil obrovskou příležitost Bednář a v 19. minutě podruhé rozezvučel konstrukci domácí branky opět Dlouhý. Těsně před první sirénou nedokázal Havel trefit odkrytou část domácí branky.

I v prostřední části hře dominovali Slávisté, ovšem v koncovce jim scházelo více klidu. Valaši pozorně bránili, a pouze sporadicky vyráželi do protiútoků, které však bezpečně kryl gólman Hronek.

Poprvé se hostům podařilo dostat kotouč za Šteflova záda ve 26. minutě po tvrdé střele Hlavačky od modré čáry, ovšem chvíli předtím sudí přerušil hru a gól tak nemohl uznat. V rozmezí dalších dvou minut Slavia spálila další tři stoprocentní šance, přičemž Hruška opět trefil pouze tyč. Vsetín byl nejblíže brance ve 39. minutě, když v přesilové hře Grill z úhlu netrefil odkrytou bránu.

Ve třetí třetině hosté ještě přidali na bojovnosti, většinu času strávili v útočném pásmu, ale k brance jim nepomohla ani téměř minutová přesilová hra pět na tři. S přibývajícím časem stejně jako rostla nervozita na lavičce Slavie, rostlo nasazení a bojovnost Valachů.

Stejný obrázek byl k vidění v prodloužení, které rovněž rozuzlení nepřineslo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, které ve prospěch domácích rozhodl v páté sérii Fadrný.

Vsetínská hokejová - Slavia Praha 1:0 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branka: rozhodující sam. nájezd Fadrný. Rozhodčí: Jeřábek - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 9:10, navíc Žižka (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 1800.
Vsetín: Štefl - Bobček, Ostrčil, Všetečka, Andersons, Stříteský, Šmach - Näätänen, J. Hruška, Barus (41. Knebl) - Dubec, Fadrný, Darzinš - Grill, Sabol, Davídek. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Slavia Praha: Hronek - Hlavačka, Kolařík, Kadlec, Vašíček, Graňák, Žižka (35.- 45. Jass) - D. Hruška, Beránek, Doležal - Bednář, Červenka, Sup - Vondrka, Rataj, Dlouhý - Kubeš, L. Havel, Malát. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.