Karlovým Varům se proti silným soupeřům daří

KARLOVY VARY

Karlovy Vary potvrdily , že se jim daří proti silným soupeřům a po Zlínu a Slavii přehráli i druhý Liberec. Domácí v úvodu jen s vypětím všech sil odolávali tlaku hostů, ale v poslední minutě první třetiny dvakrát udeřili.

Nedisciplinovanost Severočechů potrestal dorážkou do prázdné branky Hurtaj a po chvíli se trefil také Ptáček. Dvougólové manko liberecké hokejisty do kolen nesrazilo. Dlouho se sice jejich ataky rozbíjely o zformovanou obranu Energie, ve 33. min. se však k sólu přes celé kluziště rozjel Novák a blafákem překonal Mensatora. Mladý gólman domácích pak už neinkasoval, naopak se podruhé v zápase trefil Hurtaj, a tak ani závěrečný nápor Liberce změnu skóre nepřinesl.

Václav Baďouček, asistent trenéra K. Varů: "Podali jsme dobrý výkon proti velice kvalitnímu soupeři. Rozhodly dvě naše využité přesilovky:"

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Důležitých bylo prvních patnáct minut, kdy jsme si vypracovali tlak, ale domácí brankář nás vychytal. Pak soupeř využil dvě přesilovky, což asi rozhodlo."

Karlovy Vary - Liberec 3:1
Branky: 19. a 41. Hurtaj, 20. Ptáček - 33. Novák, hlavní rozhodčí Husička, vyloučení 7:7, navíc Řezníček (KV), Rataj, Hlavačka (oba L.) 10 min., využití 2:0, 3250 diváků, třetiny 2:0, 0:1, 1:0.