Liberec ani napočtvrté proti Znojmu neuspěl

LIBEREC

Ani ve čtvrtém vzájemném souboji v sezóně nedokázal Liberec zdolat herně vyspělejší Znojmo. Domácí ztratili v průběhu utkání vedení a nakonec prohráli o dva góly. Střela obránce Jiruše od modré v 8. min. znamenala vydařený úvod v podání domácích.

Šanci ke zvýšení ale Severočeši chvíli na to promarnili při 80sekundové přesilovce pět na tři. V 15. min. po Šmídově chybě hostující Haman trefil tyčku.

Znojemští od druhé třetiny zlepšili pohyb i kombinaci a jejich převaha došla naplnění ve 28. min. zásluhou Snopka, který v početní výhodě srovnal. Závěrečná část už vyzněla ve prospěch Moravanů.

Nejprve kanonýr Uram svou 20. trefou v sezóně překvapil brankáře O. Svobodu a dvě minuty před koncem pojistil tříbodový zisk vítězů Haman. Domácí se už nezmohli na odpor.

Liberec - Znojmo 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Jiruš (Víšek, Klimenta) - 28. Snopek (Barus), 48. Uram (Plášek, Pucher), 58. Haman (Křetínský). Rozhodčí: Husička - Pácal, Unzeitig. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 3380.
Liberec: O. Svoboda - Čakajík, J. Moravec, L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Rolínek, Plodek, S. Procházka - Korhoň, Vampola, Rozsíval - Klimenta, Víšek, M. Hájek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Nedvěd.
Znojmo: Duba - Soudek, Havíř, Snopek, Benák, Křetínský, Mojžíš - Pardavý, Pucher, Uram - R. Erat, Rataj, Barus - Plášek, Haman, Ludvík. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.