Liberec otočil zápas ve Zlíně, Sparta utkání s Vary

Čtyřmi góly v poslední třetině otočili hokejisté Liberce nepříznivě se vyvíjející zápas na ledě Zlína a zvítězili 4:2. Domácí sice vedli ještě ve 43. minutě o dvě branky, ale Bílí Tygři díky následující střelecké smršti vybojovali čtvrté vítězství na soupeřově ledě za sebou a udrželi se v čele extraligové tabulky.

Hokejisté Vsetína chtěli na ledě Kladna po 10 kolech vyhrát, domácí od začátku předčili nasazením i bojovností. Skóre otevřeli v oslabení a měli i rychlou gólovou odpověď, když se trápící Kladno ve třetí části dopracovalo k vyrovnání. Až v předposlední minutě si Středočeši vynutili prodloužení, ve kterém o vítězství rozhodl Pavel Patera.

Dvě branky stačily Vítkovicím k vítězství nad Znojmem. Jako první se kuriózně trefil už v šesté minutě obránce Barinka, jehož nastřelení puku od poloviny kluziště skončilo až za zády hostujícího gólmana Trvaje. Vítkovice předvedly dobrý výkon a v 50. minutě upravil na konečných 2:0 Weissmann. Na brankáře Marka Pince znojemští nevyzráli ani jednou.

Sparta prohrávala o tři branky, přesto vyhrála

Brankovou přetahovanou viděli diváci v Litvínově během souboje s pražskou Slavií. Už za 58 vteřin otevřel skóre hostující Michal Sup. Za čtyři minuty srovnal Punčochář, po dalších třech minutách Slavia zase vedla. V polovině zápasu Šlégr opět vyrovnal, Bednář za pět minut opět domácí fanoušky zarmoutil. Na další gól hostí pak už stihl odpovědět jen v závěru Kopecký.

Bláznivý zápas viděli na závěr roku diváci na stadionu hokejové Sparty. Karlovy Vary nejprve vyhnaly z branky hrdinu minulého duelu s Plzní Dubu a vedly už o tři branky. V poslední minutách ale domácí zdánlivě ztracený zápas obrátili, vítěznou branku vstřelil dvě minuty před koncem Petr Ton.

Lasselsberger Plzeň porazil třinecké Oceláře zaslouženě 6:2. V útočném utkání rozhodla ze strany domácích velmi povedená druhá třetina. Lasselsberger tak vsítil nejvíce branek v letošní sezóně a po dvou porážkách opět naplno bodoval, zatímco Ocelářům utkání nevyšlo po všech stránkách.

V utkání 36. extraligového kola mezi Pardubicemi a hosty z Českých Budějovic bylo v sázce průběžné druhé místo tabulky, na které se díky výhře 3:0 posunul domácí Moeller. Ten byl od druhé třetiny výrazně lepším týmem a jeho brankář Lašák si tak připsal další nulu v probíhající sezóně.

Hokejová O2 extraliga - 36. kolo:
Zlín - Liberec 2:4
Branky: 1. Nosek, 36. M. Čech - 43. Vaic, 46. Pletka, 56. Moravec, 60. Novák.
Vítkovice - Znojmo 2:0
Branky: 6. Barinka, 50. Weissmann.
Litvínov - Slavia Praha 3:4
Branky: 5. Punčochář, 33. Šlégr, 49. Kopecký  - 1. Sup, 7. Beránek, 38. Bednář, 43. Kolařík.
Plzeň - Třinec 6:2
Branky: 7. Fabuš, 21. Důras, 26. Divíšek, 29. Ludvík, 44. V. Čech, 48. Kracík - 35. Skořepa, 58. Štefanka.
Kladno - Vsetín 3:2 v prodl.
Branky: 44. Ševc, 59. Kalla z tr. střílení, 63. Patera - 17. L. Duba, 46. Rob.
Pardubice - Č. Budějovice 3:0
Branky: 22. Snopek, 46. Pivko, 58. Hlinka.
Sparta Praha - Karlovy Vary 4:3
Branky: 31. a 58. J. Hlinka, 54. Dragoun, 58. P. Ton - 18. Skuhravý, 19. Jiří Hanzlík, 20. Kristek.