Navrátilec Hlaváč rozhodl o úvodní výhře Sparty

Hokejisté pražské Sparty vstoupili do extraligy výhrou 2:1 nad Znojmem. Tři body pro úřadujícího mistra zajistil svou brankou v 54. minutě Jan Hlaváč, který se do svého mateřského klubu vrátil před sezónou ze švýcarského angažmá. Vítěznou premiéru si odbyl i brankář Dušan Salfický.

Sparta nastoupila do reprízy semifinále minulého ročníku extraligy aktivně, navíc hned v úvodu hrála přesilovou hru. Překonat brankáře Trvaje se domácím hráčům ale nepodařilo. Neuspěl Hlaváč ani osamocený Ton, který v 9. minutě nepotvrdil pozici nejlepšího střelce loňské sezóny.

Orli zahrozili až v polovině první třetiny, kdy na trestné lavici seděl Hanzlík. Dotírající Selingr však na Salfického nevyzrál. Navrátilec z ruské superligy si poradil i s Dopitovým pokusem při signalizovaném vyloučení. Při následném Hlinkově pobytu na trestné lavici byl blízko k úvodnímu gólu Sivek, své sólo ale zakončil nepřesně.

První gól až po 33 minutách

Domácí se branky nedočkali ani v úvodu druhé třetiny, kdy byli vyloučeni Bičánek a Dopita. Při druhém trestu navíc Salfického nebezpečně ohrožoval Růžička, který ještě před několika měsíci hájil barvy Sparty. Více než šest tisíc diváků v T-Mobile Areně se dočkalo prvního gólu až na začátku druhé poloviny utkání. Nejprve si sice Trvaj poradil s Kratěnovou šancí, ale v 33. minutě jej už překonal Netík.

Šanci přidat druhou branku měl na konci druhé dvacetiminutovky dokonce dvakrát Hlinka, ani jednou však neuspěl. A úřadující mistr toho po přestávce litoval. Znojemští totiž přidali a v 47. minutě se dočkali vyrovnání, když Erat tečoval za Salfického záda Čakajíkovu střelu od modré.

Z nerozhodného stavu se však hosté radovali jen sedm minut. Poté zakončil spolupráci první řady Sparty Hlaváč a Znojmo muselo opět dotahovat. V přesilové hře měl blízko k vyrovnání Erat, ale neuspěl, o závěrečný nápor pak hosty připravila vyloučení Kotašky a Svobody.

Sparta Praha - Znojemští Orli 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 33. Netík (Podlešák), 54. Hlaváč (J. Hlinka) - 47. Erat (Čakajík). Rozhodčí: Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 6241.
Sparta Praha: Salfický - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Benýšek - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Langhammer, O. Kratěna - Hromas, Netík, Podlešák. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Kotaška, Mojžíš, Šmach, Turoň - Svoboda, Pucher, M. Růžička - Erat, Dopita, Selingr - Beroun, Haman, Plášek - Harand, Vaškovič, Kucharczyk. Trenéři: Hořava a Votruba.