Podruhé už Litvínov doma zvítězil

LITVÍNOV

Po sobotní televizní prohře s Pardubicemi dnes hokejisté Litvínova dokázali využít výhody domácího prostředí a získali cenné tři body za výhru nad Českými Budějovicemi 3:2. Dramatický duel rozhodl v 56. minutě svou druhou brankou v dresu Litvínova Rolínek.

Domácí měli hned v úvodu více příležitostí, jenže T. Martinec s Havlem trefili tyčku. Sekundu po vypršení druhé početní výhody ale Gombár protlačil puk do sítě a při další přesilovce skóroval L. Havel. Hostům se díky brejkům a zvýšené bojovnosti podařilo vyrovnat. Nejprve se po Kristkově úniku prosadil Ondřej a v 54. min. potrestal Kubinčákovo vyloučení Bartoš. Rozhodnutí padlo o chvíli později, když se před brankou hostí objevil Rolínek, obral o puk obránce Ďuráka a prostřelil Kučeru. Hostům nepomohla ani dvouminutová power-play.

Pavel Hynek (Litvínov): "Začali jsme výborně a v první třetině jsme mohli dát i více gólů. V závěrečné jsme hráče nabádali, aby nefaulovali, ani nehráli jen na obranu. Jeden faul nás potom přesto stál vyrovnání."

Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "Přijeli jsme získat aspoň jeden bod, který má pro nás vždy cenu zlata. Škoda, že jsme byli v úvodní třetině často vylučováni, stálo nás to branku. Jinak si ovšem myslím, že jsme sehráli vyrovnané utkání, rozhodující gól jsme dostali po vhazování v naší třetině. Škoda zranění Fadrného, který nám bude v dalších zápasech chybět."

Litvínov - České Budějovice 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Gombár (Trávníček, Kubinčák), 12. L. Havel (Žemlička, V. Hübl), 56. Rolínek (Balázs) - 17. Ondřej (Kristek), 54. Bartoš (Bělohlav, Babka). Rozhodčí: Bolina - Český, Kostka. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 4120.
Litvínov: Mařík - Droppa, Hranáč, Poživil, Kroupa, Krstev, Klobouček - Trávníček, Kubinčák, Gombár - L. Havel, V. Hübl, Žemlička - Rolínek, T. Martinec, Balázs - od 41. min. navíc Kašpar. Trenéři: Výborný, J. Hübl st. a Hynek.
České Budějovice: J. Kučera - Jasečko, Vomela, Jindra, Babka, Kolda, Durák - Šimánek, Fadrný (41. Hřebejk), Rob - Sailer, Štrba, Bělohlav - Ondřej, Kristek, Bartoš - Květoň, Sulčík, Trenéři: Pouzar, Caldr.