Slavia nadále vede extraligu, Budějovice i Sparta prohrály

Hokejisté pražské Slavie porazili ve šlágru 15. kola O2 extraligy gólem Vondrky z poslední minuty 3:2 Pardubice a nadále vedou tabulku. Druhé Vítkovice zdolaly České Budějovice, třetí Plzeň se nadřela na výhru nad nováčkem z Mladé Boleslavi. Liberec v závěru udolal trápící se Spartu, poslední Znojmo zvítězilo nad Kladnem. Litvínov díky dvěma gólům z 59. minuty porazil Třinec a Karlovy Vary vyhrály nad Zlínem.

Šlágrem kola byl souboj vedoucí Slavie se čtvrtými Pardubicemi. Ty v posledních čtyřech zápasech nastřílely 23 gólů a ofenzivní pohodu chtějly potvrdit i na ledě mistra. V poslední minutě ale Slavia vstřelila gól a zvítězila 3:2. Pouhých 45 sekund před koncem se trefil Michal Vondrka. Slavia má na čele tabulky dvoubodový náskok před Vítkovicemi.

Ty hostily České Budějovice, které v neděli na Slavii přes prohru 1:2 po samostatných nájezdech předvedly zlepšený výkon a doplatily jen na neproměňování šancí. V pondělí Jihočeši vyměnili dlouholetého kapitána Petra Sailera do Karlových Varů za Vítězslava Bílka , který měl zlepšit produktivitu jedenáctého celku soutěže. Bílek se v prvním utkání v novém dresu trefil, prohře 1:3 ale nezabránil.

Petr Nedvěd pomohl Liberci k výhře nad Spartou

Liberec hostil pražskou Spartu a utkání bylo pikantní zejména pro domácího útočníka Petra Nedvěda. Tomu se v minulém ročníku ve Spartě příliš nedařilo, nyní hodlá pomoci Severočechům do vyšších pater tabulky. Nedvěd vstřelil v 56. minutě vítězný gól, poté se ještě trefili Klimenta a Václav Nedorost (v čase 19:59). Sparta prohrála počtvrté v řadě.

Plzeň se i díky stoprocentní domácí bilanci drží mezi nejlepšími celky. Vzájemný zápas ve 2. kole rozhodla trefa Fabuše z 50. minuty, i tentokrát se Plzeň bez brankářské jedničky Romana Málka strachovala o vítězství až do konce. Lasselsberger vedl 3:0, hosté dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se jim už nepodařilo.

Kladno neúspěšnou sérii ve Znojmě neukončilo

Poslední Znojmo dokázalo v Třinci stáhnout třígólový náskok domácích, dvě inkasované branky v závěru rozhodly o výhře Ocelářů. Proti Kladnu, kterému se po skvělém startu sezóny přestalo dařit, mohli Orli počítat s uzdraveným kapitánem Jiřím Dopitou. Kladno ve Znojmě nevyhrálo od února 2005 a série trvá. Jediný gól zápasu vstřelil Jaroslav Svoboda ve 46. minutě.

Litvínov v neděli vyhrál na Spartě a úspěch zopakoval i proti Třinci. Ten v úvodním vzájemném duelu sezóny Chemiky smetl 7:3. I v útery vedli hosté, ale góly Roberta Reichla a Viktora Hübla z 59. minuty přinesly Litvínovu vítězství 4:3.

Karlovy Vary s nově příchozím útočníkem Petrem Sailerem hostily Zlín, který v neděli otočil utkání proti Plzni a zvítězil 4:3. Západočeši se po výhře 3:1  na svého soupeře bodově dotáhli. Vřelého přijetí se dočkal ještě v minulé sezóně karlovarský kouč Zdeněk Venera, nyní už trenér Zlína.

Hokejová O2 extraliga, 15. kolo:
Vítkovice - Č. Budějovice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)ON-LINE
Branky: 13. Treille, 28. Klimek, 59. Krenželok - 48. Bílek.
Znojmo - Kladno 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)ON-LINE
Branka: 46. J. Svoboda.
Litvínov - Třinec 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)ON-LINE
Branky: 3. Trávníček, 28. a 59. Reichel, 59. V. Hübl - 5. Peterek, 15. Melichárek, 52. Martynek.
Plzeň - Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)ON-LINE
Branky: 13. Straka, 29. Adamský, 31. Cartelli - 35. Kubeš, 41. R. Král.
Karlovy Vary - Zlín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)ON-LINE
Branky: 7. Kumstát, 27. Skuhravý, 54. Kristek - 43. Záhorovský.
Liberec - Sparta 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)ON-LINE
Branky: 3. Pletka, 40. Kašpařík, 56. P. Nedvěd, 59. Klimenta, 60. V. Nedorost - 33. Langhammer, 47. Gulaši.
Slavia - Pardubice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)ON-LINE
Branky: 22. Sklenář, 28. Kolařík, 60. Vondrka - 6. Starý, 31. Pivko.