Slavia si díky třem gólům v druhé části zajistila výhru v Plzni

PLZEŃ

Hokejisté pražské Slavie díky povedené druhé třetině vstoupili na ledě Plzně vítězně do nové sezóny extraligy. Třemi trefami úřadující vicemistři otočili v prostředním dějství stav na 4:2 ve svůj prospěch a domácí stačili už je zmírnit porážku na 3:4. Dvěma góly přispěl k tříbodovému zisku Slavie útočník Jaroslav Bednář.

Začátek utkání ovlivnil častým vylučováním finský rozhodčí Rantala. Domácí se po dvou faulech dostali do dvojnásobného oslabení, které hosté dokázali potrestat. Graňák totiž ideálně přihrál Bednářovi a ten ranou z levého kruhu prostřelil domácího gólmana Málka.

Hosté byli aktivnější i v plném počtu a Málek měl štěstí, když ho po střele Kadlece zachránila konstrukce branky. Domácí mohli srovnat po rychlé akci Krále, s jehož střelou i následnou Šafferovou dorážkou si ale gólman Franěk poradil. Necelých šest minut před první přestávkou se už domácí radovali, když Fabuš dorazil v přesilovce Šindelovu střelu. Tlak Plzně v závěru první třetiny ještě umocnil Ludvík, který po Králově přiťuknutí skóroval po ledě.

Král na Fraňka nevyzrál

Také úvod druhé dvacetiminutovky kouskovala častá vyloučení. S hrou tři na tři si lépe poradili hosté. Beránek totiž zpoza branky vybídl k zakončení před brankou nekrytého Špilu a ten přesnou střelou k levé tyči srovnal. Pestře hrající speciální formace zajistili Slavii obrat v utkání: Beránek v přesilové hře přihrál Hruškovi a ten přehodil bezmocného Málka.

Čtvrtou branku mohl za chvíli přidat Sobotka, jehož rána švihem však skončila na levé tyčí. Z protiútoku jel v samostatném úniku na Fraňka Král, hostující gólman ale jeho střelu mířící pod horní tyčku vytěsnil ramenem. Domácí poté nezužitkovali téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Plodnou prostřední třetinu slavistů uzavřel svým druhým gólem v utkání Bednář, když si najel mezi kruhy a přesnou střelou švihem nedal Málkovi šanci.

Fanoušci vyprovodili hráče potleskem

Do závěrečného dějství vstoupili domácí náporem. Brankou však neskončili šance Cartelliho a Fabuše a domácí mohli naopak inkasovat. Beránek ale svůj únik zakončil nepřesnou střelou. Naději na vyrovnání vykřesal domácím kapitán Trnka, který bombou od modré čáry v přesilové hře snížil na 3:4.

Domácí se ve zbytku hrací doby tlačili do zakončení, hostující hráči je však nepouštěli k dorážkám. V poslední minutě ještě domácí umocnili přesilovou hru odvoláním gólmana, přes několik závarů před Fraňkem ovšem na vyrovnání nedosáhli. Zaplněné hlediště více než šesti tisíci diváky po utkání vyprovodilo hráče obou mužstev potleskem a dali najevo, že je utkání plné šancí a branek nadchlo.

Lasselsberger Plzeň - Slavia Praha 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Fabuš (Šindel), 18. Ludvík (Král), 45. Trnka (Benák) - 8. Bednář (Graňák), 25. Špila (Beránek), 29. D. Hruška (Beránek), 39. Bednář (Vlasák). Rozhodčí: Rantala (Fin.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 13:14, navíc Mazanec (Plzeň) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6058.
Plzeň: Málek - Benák, Trnka, Cartelli, Malinský, Nedoma, Mazanec, Derner, Vobořil - Fabuš, Král, Ludvík - Zelenka, Rataj, Matějovský - A. Padělek, Šindel, Adamský - Důras, Kepl, Šaffer. Trenéři: M. Sýkora a Kampf.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Pojkar, Graňák, Žižka, Drtina, Špila - D. Hruška, Beránek, Dlouhý - Bednář, Vlasák, Sobotka - Sup, Divíšek, Vondrka - Sklenář, Červenka, V. Růžička ml. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.