Slavia smetla Vítkovice

Po třech domácích porážkách se slávisté rozhodli udělat ze Sazka Areny opět nedobytnou pevnost. Červenobílá smršť smetla Vítkovice už během první třetiny a Pražané vykročili za svým prvním tříbodovým vítězstvím po reprezentační přestávce, když hostujícího gólmana Pince nechali na ledě pouhou čtvrthodinku. Slavia porazila Vítkovice 7:0.

Trenér Růžička po úterní prohře se Zlínem změnil uspořádání jednotlivých formací, místo Vlasáka se do první řady ke slovenskému duu Pálffy-Stümpel postavil Sup.

Bezbrankové skóre nevydrželo ani dvě minuty. Už po 71 vteřinách parádně vysunul obránce Kadlec Vašíčka a ten se trefil mezi Pincovy betony. Po několikaminutovém střeleckém půstu se rozjel slávistický brankostroj naplno a do hostující branky šel za stavu 0:3 Filc, jenž si ale své první extraligové minuty určitě představoval jinak.

Od potupného "bůra" za první třetinu uchránil jeho tým verdikt rozhodčího Homoly, jenž neuznal Stümpelův gól pro postavení hráče v brankovišti. Po přestávce už domácí za skandování fanoušků "Deset, deset" hráli v poklidném tempu přesně to, co potřebovali a sem tam přidali nějakou tu branku, od nebohých Vítkovice totiž směrem dopředu nehrozilo vůbec nic.

Domácí Slavia přidala v závěrečném dějství sedmý gól a bez problémů si dokráčela pro tři extraligové body.

Slavia Praha - Vítkovice 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Vašíček (Kadlec), 13. Beránek (Vašíček, Antoš), 15. Stümpel (Sup, Pálffy), 19. Sup (P. Martinec), 23. Kadlec (J. Novák, Stümpel), 34. Sup (J. Novák), 59. P. Martinec (Duda). Rozhodčí: Homola - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváci: 5358.
Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Klouček, Žabka, Graňák, Pojkar - Pálffy, Stümpel, Sup - Vlasák, Beránek, Vašíček - Duda, P. Martinec, Antoš - Tomica, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Vítkovice: Pinc (15. Filc) - Černošek, Malík, Kubina, Philipp, Seman, S. Hudec, Rimmel - Turek, Burger, L. Krayzel - I. Padělek, J. Štefanka, D. Moravec - Irgl, Šimíček, Hubáček - M. Tomášek, Hulva, Krenželok. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.