Stümpelův útok trestal ve Vítkovicích

OSTRAVA

Lehce bruslící i kombinující Slavia uštědřila Vítkovicím, zřetelně unaveným po přesunu ze sobotního zápasu v Liberci, třetí domácí porážku v sezóně. Ostravany čtyřmi brankami ztrestal útok Pálffy, Stümpel, Vlasák, který skóroval téměř vždy, kdy bylo potřeba.

Domácí tým Pruskovi při návratu do branky nepomohl. V první šanci Pálffy neuspěl, ale jeho přesilovková kombinace s Vlasákem znamenala vedení Slavie.

Hosté odpověděli i na vyrovnání, poté Franěk vychytal v přesilovce Vítkovic pěti proti třem Padělka.

Ostravané ve třetí části zlepšili pohyb, hosté se dostali po tlak a dvě vydařená přečíslení Vítkovic znamenala obrat ve skóre. To však znovu probralo Stümpelův útok, který trestal fatální chyby v domácí defenzívě, a znovu vrátil Slavii náskok.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Prohráli jsme naší hloupostí. Otočili jsme zápas, ale pak udělali chyby, že smrdí pokutami."

Vladimír Růžička, trenér Slavie: "V první části jsme byli aktivní, od druhé ale měly Vítkovice tlak. Rozhodlo naše rychle srovnání na 3:3."

Vítkovice - Slavia 3:5
Třetiny: 1:2, 0:0, 2:3. Branky a nahrávky: 14. I. Padělek (Šimíček), 43. I. Padělek (Burger, Kubina), 51. Šimíček (Hubáček, I. Padělek) - 10. Pálffy (Vlasák, Stümpel), 17. Vašíček (Antoš), 53. Pálffy (Vlasák), 58. Stümpel (Pálffy, Vlasák), 60. Vlasák (Stümpel). Rozhodčí: Florián - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:3, navíc Šimíček (Vítkovice) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 5655.
Vítkovice: Prusek - Seman, Hudec, Kubina, Philipp, Pavel Kumstát, Malík, Rimmel - I. Padělek, Šimíček, Hubáček - Varaďa, Burger, D. Moravec - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek - Köhler, Turek, Hulva. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.
Slavia: Franěk - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Klouček, Graňák, Žabka, Pojkar - D. Hruška, Vašíček, Antoš - Duda, P. Martinec, Sup - Pálffy, Stümpel, Vlasák - M. Kopecký, Sobotka, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.