Třinec udolal Kladno, kterému nepomohla ani Jágrova trefa. Brno si poradilo s Karlovými Vary

Třinec/Praha

Hokejisté Třince porazili v předehrávce 21. kola Tipsport extraligy před vlastním publikem Kladno 4:3 a přiblížili se soupeři v tabulce na rozdíl jediného bodu. Rytíře neuchránila od porážky ani trefa Jaromíra Jágra. Za Oceláře dvakrát skóroval David Květoň, stejný počet branek zaznamenal i hostující Michal Dragoun. Také předehrávka 22. kola mezi Brnem a Karlovými Vary dopadla lépe pro domácí, kteří zvítězili 4:0. Kometa definitivně rozhodla o svém tříbodovém zisku až v závěrečné třetině. Premiéra na lavičce lázeňského týmu se tak trenérovi Žemličkovi nepovedla.

Duel třetího týmu s druhým začal lépe pro Středočechy, kteří po krásném průniku a střele Jágra vedli 1:0. Oceláři ale ještě do první přestávky skóre otočili. Nejprve se z dorážky prosadil nejproduktivnější hráč soutěže Martin Růžička a o pět minut později dokonal obrat Květoň.

Slezané pak v prostřední dvacetiminutovce navýšili skóre. Nejprve si druhou trefu v utkání připsal Květoň a ve 35. minutě potěšil vyprodané ochozy Václav Varaďa. Rytíři se ale nevzdali a zásluhou střelecky disponovaného Dragouna snížili na rozdíl jednoho gólu. Kladenští to v závěru zkusili ještě v šesti, vyrovnat se jim ovšem už nepodařilo.

Slezané počtvrté za sebou neztratili před svými fanoušky ani bod a Rytířům utnuli čtyřzápasovou sérii výher.

Vary zaznamenaly šestou porážku v řadě

Brno zdolalo Karlovy Vary 4:0 a po třech zápasech si tak mohlo znovu vychutnat radost z vítězství. Energie naopak pošesté v řadě nebodovala a zůstává na předposlední příčce tabulky.

Západočeši nenašli recept na gólmana Jiřího Trvaje. Střelecký účet zápasu odstartoval Bičánek. V závěrečné části pak Kometa třemi zásahy pojistila vedení, když se postupně trefili Holec, Divíšek a Koreis.

Hokejová Tipsport extraliga
Předehrávka 21. kola:
Třinec - Kladno 4:3
Branky: 17. a 29. D. Květoň, 12. M. Růžička, 35. Varaďa - 46. a 48. Dragoun, 4. Jágr.