Prostějov - Děčín 76:80Basketbalisté Děčína podruhé v sezóně porazili Prostějov

Basketbalisté Děčína uspěli i ve druhém vzájemném utkání s vicemistrovským Prostějovem. V 17. kole NBL porazili druhý tým tabulky na jeho hřišti 80:76 a navázali na domácí výhru z konce října (88:77).

Orli utrpěli první domácí porážku v sezoně a pátou celkově, stejný počet mají na kontě i třetí Pardubice a čtvrtý Děčín, jejichž nižší procentuální úspěšnost je dána menším počtem odehraných zápasů.

Pro vývoj šlágru byla důležitá třetí čtvrtina, v níž hosté ztrátu 37:44 otočili čtrnácti body za sebou ve vedení 51:44 a pak už soupeře před sebe nepustili. Domácím, kteří už ve druhé čtvrtině přišli o zraněného Pavla Slezáka, se ještě povedlo v předposlední minutě vyrovnat na 72:72, ale zkušený reprezentant Luboš Bartoň trojkou vzápětí znovu otupil jejich naděje na páté vítězství za sebou.

"Hráli jsme poměrně disciplinovaně a Prostějov přeskákali. K tomu jsme měli opravdu vysoké procento úspěšnosti trestných hodů (29/26). Je to zatím naše nejcennější vítězství. Je zřejmé, že v Prostějově se často vyhrávat nebude," řekl děčínský kouč Pavel Budínský. "Hlavní problém jsme měli na doskoku. Prohráli jsme o sedmnáct doskočených míčů a to je strašně vysoké číslo," konstatoval domácí Zbyněk Choleva.

Úspěch slavil i další tým ze severu Čech Ústí nad Labem. Sluneta porazila NH Ostrava přesvědčivě 86:65 a ukončila proti tomuto soupeři sérii šesti porážek. Upevnila si tím před Novou hutí šesté místo v tabulce.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 17. kolo:
Prostějov - Děčín 76:80 (18:17, 39:37, 52:58)
Nejvíce bodů: Bohačík 16, Kohout 15, Pandula 13, Švrdlík 11 - Vyoral 16, Bosák a Landa po 12, Stria 11. Rozhodčí: Matějek, Vondráček, Kec. Fauly: 24:25. Trestné hody: 24/17 - 29/26. Trojky: 7:4.
Ústí nad Labem - Ostrava 86:65 (16:17, 47:32, 72:49)
Nejvíce bodů: Mitchell 25, Steffeck 14, Krakovič 13, Šteffel 12, Lewis 10 - Ruach 18, Willman 13, Folker 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Kučera, Kučerová. Fauly: 18:17. Trestné hody: 16/10 - 10/5. Trojky: 10:6.
1.Nymburk770618:402100
2.Prostějov171251363:119070,6
3.Pardubice161151324:120968,8
4.Děčín151051217:111966,7
5.Opava161061322:121362,5
6.Ústí nad Labem161061241:124362,5
7.Ostrava16881277:128650,0
8.Kolín166101198:125637,5