Boston opět zvítězil, Welsch přispěl dvanácti body

NEW YORK

Třetí výhru v posledních čtyřech zápasech si připsali basketbalistů Bostonu v pátečním utkání s Utahem. Celtics i s Jiřím Welschem v základní sestavě zvítězili 114:106, nejlepším střelcem utkání byl veterán Gary Payton, jenž si 27 body vytvořil rekord v této sezóně. Český reprezentant si na konto připsal dvanáct bodů.

"Byl úžasný, dnešní večer patřil Garymu," pochválil výkon šestatřicetiletého hráče trenér Boston Doc Rivers. Utah je poslední v Severozápadní divizi a z trápení se nevymanil ani tentokrát. Vedl pouze po prvním koši zápasu, který vstřelil Mehmet Okur. Pak vyrovnal Mark Blount a Welsch vzápětí zajistil Bostonu vedení, které už hosté nepustili. Český hráč opět nastoupil v základní sestavě a během 22 minut si připsal i tři doskoky.

Souboj nejlepších pro Phoenix

Duel nejlepších dvou týmů soutěže vyšel lépe Phoenixu, který potvrdil své vedoucí postavení vítězstvím 112:110 na palubovce Seattlu. Hosté v závěrečných třech minutách vymazali sedmibodové manko a jako první v této sezóně dosáhli dvacátého vítězství. Suns těží z vyrovnaných výkonů svých opor - alespoň 20 bodů proti Seattlu nastříleli hned čtyři hráči.

Phoenix vyhrál sedmý zápas za sebou a stejnou bilancí se může pochlubit Miami, které zdolalo Denver 107:100. Shaquille O'Neal dal 20 bodů a doskočil jedenáct míčů, ale především na sebe tradičně vázal dva bránící soupeře a přihrával do střeleckých pozic svým spoluhráčům. Se sedmi asistencemi zaostal jen o dvě přihrávky za osobním maximem.

"Velký hráč se pozná podle toho, jak přistupuje ke spoluhráčům. Když jsou u mě dva chlapi a někdo z našich je blíž ke koši, vždycky mu přihraji. Tak se hraje týmový basketbal, hodně lidí v lize to ale nedělá. Ani nemusím nikoho jmenovat," rýpl si O'Neal do svého bývalého kolegy z Lakers Kobeho Bryanta. Denver jako zatím poslední dokázal Miami na začátku prosince porazit, ale floridskému týmu se odveta povedla. "Čekali jsme, že budou mít velkou motivaci," uvedl kouč hostů Jeff Bzdelik.

Kobe Bryant sice zaznamenal čtvrtý triple-double v sezóně a třináctý v kariéře, ale ani 36 bodů, 14 asistencí a deset doskoků nezabránilo prohře Lakers s Washingtonem. Losangeleský tým podlehl 110:112 v prodloužení a utrpěl doma s Wizards první porážku po dvanácti letech. V hostujícím mužstvu zářili Gilbert Arenas a Larry Hughes, kteří nastříleli 37 respektive 33 bodů.

Indiana - Toronto 89:86
Nejvíc bodů: Harrison, Tinsley 22 - Rose 23.
Nejvíc doskoků: Foster 18 - Woods 9.
Nejvíc asistencí: Tinsley 6 - Palacio 6.
Philadelphia - New York 107:113 pp
Nejvíc bodů: Thomas - Marbury 27.
Nejvíc doskoků: Jackson 9 - Thomas 11.
Nejvíc asistencí: Iverson 8 - Marbury 7.
Atlanta - Portland 84:100
Nejvíc bodů: Smith 14 - Randolph 23.
Nejvíc doskoků: Childress 10 - Randolph 10.
Nejvíc asistencí: Smith 5 - Van Exel 7.
Boston - Utah 114:106
Nejvíc bodů: Payton 27 (Welsch 12) - Boozer 25.
Nejvíc doskoků: LaFrentz 10 (Welsch 3) - Boozer 12.
Nejvíc asistencí: Payton 11 (Welsch 0) - Eisley 10.
New Orleans - San Antonio 67:83
Nejvíc bodů: Nailon 22 - Duncan 19.
Nejvíc doskoků: Brown 10 - Duncan 12.
Nejvíc asistencí: Wesley 5 - Duncan, Ginobili, Parker 5.
Nejvíc doskoků: Garnett 10 - Kaman 8.
Nejvíc asistencí: Garnett 7 - Maggette 4.
Memphis - New Jersey 89:84
Nejvíc bodů: Williams 27 - Jefferson 26.
Nejvíc doskoků: Gasol 12 - Jefferson 11.
Nejvíc asistencí: Williams 6 - Kidd 8.
Houston - Golden State 100:83
Nejvíc bodů: McGrady 27 - Richardson 25.
Nejvíc doskoků: Ming 17 - Murphy 13.
Nejvíc asistencí: Sura 9 - Claxton 6.
Los Angeles Lakers - Washington 116:120 pp
Nejvíc bodů: Bryant 36 - Arenas 37.
Nejvíc doskoků: Bryant, Odom 10 - Jamison 7.
1. Seattle2318578,3
2. Minnesota2315865,2