Vršecký zahájil s buggyrou sezónu famózně a vede EP

PRAHA/BARCELONA

Úvodní podnik Evropského poháru tahačů na Katalánském okruhu u Barcelony se náramně vydařil českému jezdci Davidu Vršeckému. Pilot týmu Buggyra v sobotním programu poznamenaném deštěm obsadil třetí příčku v pohárovém závodu, v neděli byl nejrychlejší během celého dne a vyhoupl se do čela průběžného pořadí.

Trucky Buggyra na startu závodu EP v Barceloně.

Parádní představení Buggyry podtrhl úřadující šampión Markus Bösigger, který po úvodním podniku truckové sezóny figuruje v průběžném pořadí na druhém místě.

Švýcarský pilot vyhrál v sobotu kvalifikační závod stylem start-cíl, hrdinou pohárového závodu však byl nejstarší trucker na okruhu František Vojtíšek, který se svým renaultem zvítězil a ujal se průběžného vedení v seriálu. Vršecký byl po čtvrtém a třetím místu jen o dva body zpět, Bössiger po penalizaci obsadil ve druhé jízdě šestou příčku.

„Trochu mě udivilo, že se pořadatelé rozhodli odstartovat závod v okamžiku, kdy se liják změnil v bouři,“ komentoval Vršecký pohárový závod, jehož start poznamenala kolize a oba piloti Buggyry museli dotahovat ztrátu.

V neděli se počasí umoudřilo a Buggyra začala v Barceloně nekompromisně kralovat. Tandem Vršecký-Bössiger totiž obsadil v obou závodech první, resp. druhé místo. „Kdybych nezačal v polovině trati předjíždět o kolo pomalejší jezdce, asi bych se začal nudit. Inženýři a mechanici připravili auto dokonale. Vítězství mě nakoplo, těším se do Misana,“ vrátil se k povedenému víkendu v tiskové zprávě svého týmu Vršecký, jenž vede pořadí EP s 49 body. Druhý Bössiger má na kontě o devět bodů méně.

Druhý podnik desetidílného Evropského poháru se jede za dva týdny v italském Misanu. Na konci srpna budou truckeři bojovat o body i na okruhu v Mostě.

EP tahačů
Sobota 10. května
Kvalifikace: 1. Bösiger (Švýc./Buggyra) 16:45,641, 2. Albacete (Šp./MAN) -2,743, 3. Hahn (Něm./MAN) -3,236, 4. Vršecký (ČR/Buggyra) -11,153, ...10. Vojtíšek (ČR/Renault) -32,408.
Pohárový závod: 1. Vojtíšek 31:25,395, 2. Oliver -2,959, 3. Vršecký -8,867.
Neděle 11. května
Kvalifikace: 1. Vršecký 16:13,241, 2. Bösiger -0,392, 3. Albacete -1,708, ...7. Vojtíšek -18,578.
Pohárový závod: 1. Vršecký 22:55,790, 2. Bösiger -1,239, 3. Albacete -3,049, ...6. Vojtíšek -20,686.