Biatlonistka Poiréeová má druhé zlato

OBERHOF

Norská biatlonistka Liv Grete Poiréeová získala na mistrovství světa v Oberhofu druhé zlato. Ve stíhacím závodě na deset kilometrů uhájila první místo ze sobotního sprintu, i když v silném nárazovém větru, který závodnicím výrazně komplikoval střelbu, musela na čtyři trestné okruhy.

Ke stříbrné medaili se posunula Němka Martina Glagowová, bronz získala Anna Bogaliová z Ruska.

Česká biatlonistka Kateřina Holubcová neudržela ve větrné loterii dvanácté místo ze sprintu. Ve stíhačce musela na devět trestných okruhů a doběhla až na 49. místě.

Nejlépe se umístila Magda Rezlerová, která minula jen pět terčů a z padesátého se propracovala na 33. místo. Irena Česneková skončila čtyřicátá, Zdenka Vejnarová se umístila na začátku šesté desítky.

Poiréeová si díky vítězství pojistila vedení ve Světovém poháru, do jehož průběžného pořadí se závody mistrovství světa započítávají. Na druhé místo se posunula Glagowová, za Norkou zaostává o 76 bodů.

Poiréemu scházelo málo

Francouz Raphael Poirée málem úspěch své manželky zopakoval ve stíhacím závodu mužů. Vítěz sobotního sprintu vedl ještě před poslední střeleckou položkou, na ní ale v silném větru ztratil cenné sekundy váháním před každou ranou a situace využil domácí Ricco Gross.

Poirée ztratil na obhájce loňského titulu ze stíhačky přes třináct sekund, bronz udržel Nor Ole Einar Björndalen, přestože musel na šest trestných okruhů.

Z českých reprezentantů si vedl nejlépe Roman Dostál, který se dostal z 38. místa po sprintu na 20. příčku. Tomáš Holubec, jenž se v sobotu blýskl jedenáctým místem, minul 11 terčů a propadl se na 38. pozici. Před něho se dostal Petr Garabík, který se posunul z padesátého na 34. příčku. Michal Šlesingr zůstal v páté desítce.

V čele průběžného pořadí Světového poháru, do kterého se mistrovství světa započítává, se udržel pětinásobný olympijský vítěz Björndalen. Druhý Poirée ale snížil jeho náskok už na osm bodů.