Tenista Veselý vyhrál na olympiádě mládeže čtyřhru

SINGAPUR

Sedmnáctiletý tenista Jiří Veselý vyhrál na olympijských hrách mládeže v Singapuru čtyřhru a postaral se o druhou medaili pro českou výpravu. S o dva měsíce mladším britským partnerem Oliverem Goldingem porazili ve finále ruský pár Viktor Baluda, Michail Birjukov 6:3 a 6:1.

Na cestě ke zlatým medailím jim největší potíže dělali hned v prvním kole o rok starší Číňané, které udolali až v supertiebreaku. Žádný další set už pak neztratili. Ve dvouhře Veselý vypadl ve druhém kole.

Další cenný kov v sobotu s určitostí přidá judista David Pulkrábek, který už porazil tři soupeře a ve finále váhy do 55 kilogramů se utká s Uzbekem Mansurchujou Muminchujaevem.

Medaili dosud získala v Singapuru jen plavkyně Barbora Závadová, která byla třetí v českém rekordu v závodě na 200 metrů polohově.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.