Deštivý trénink sjezdařů ve Val d'Isere vyhrál Miller

VAL D’ISERE

V posledním tréninku sjezdu před sobotním závodem Světového poháru ve francouzském Val d'Isere dominoval americký lyžař Bode Miller.

Na původně tříkilometrové sjezdovce, kterou v pátek pořadatelé kvůli dešti výrazně zkrátili, zajel čas 1:34,51 minuty. Druhý byl se ztrátou šesti desetin Francouz David Poisson, třetí Rakušan Christoph Gruber byl ještě o desetinu pomalejší. Téměř polovina ze 79 lyžařů ve startovním poli na trať nevyjela.

Český reprezentant Filip Trejbal zaostal o téměř čtyři vteřiny a dojel na 32. místě, Kryštof Krýzl byl o dvě příčky horší.

Ve Svatém Mořici měly jet poslední trénink sjezdařky, kvůli mlze a větru byl však zrušen. Závod je na programu rovněž v sobotu.

Výsledky - trénink:
1. Miller (USA) 1:34,51, 2. Poisson (Fr.) -0,61, 3. Gruber (Rak.) -0,74, ...32. Trejbal -3,95, 34. Krýzl (oba ČR) -4,10.