Jihlava - Třinec 2:1Jihlava vydřela vítězství a pojistila si druhé místo ve FNL

Jihlava

Fotbalisté Jihlavy zvítězili v dohrávce 24. kola druhé ligy nad Třincem po obratu 2:1 a upevnili si druhé místo v tabulce, které znamená účast v baráži. Na vedoucí České Budějovice ztrácí Vysočina devět bodů a před třetím Hradcem Králové má naopak osmibodový náskok.

Radost útočníka Jihlavy Jozefa Urblíka (ilustrační foto)

Třinec začal na hřišti favorita lépe a v sedmé minutě ho poslal do vedení Dedič, kterého se domácí marně snažili vystavit do ofsajdu. V 21. minutě se ale probil před branku Klobása a srovnal. Jihlava měla jednoznačnou převahu a podruhé ji zužitkovala v 63. minutě, kdy se po přízemní střele k tyči opět prosadil Klobása.

Vysočina vyhrála potřetí z posledních čtyř kol a spravila si chuť po minulé remíze 1:1 ve Vlašimi. Třinec naopak podruhé z posledních tří utkání prohrál a na jedenáctém místě tabulky má pětibodový náskok na pásmo sestupu.

24. kolo druhé fotbalové ligy
Jihlava - Třinec 2:1 (1:1)
Branky: 21. a 63. Klobása - 7. Dedič. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Dresler. ŽK: Janoščín, Dedič, Kušnír, Samiec (všichni Třinec). Diváci: 1191.
Jihlava: Vejmola - Vaculík, Tijani, Chlumecký, Novotný - Šulc, Zoubele - Javůrek (58. Šefčík), Petr (72. Vedral), Preisler - Klobása (89. Jawo). Trenér: Kučera.
Třinec: Adamuška - Ilko, Kušnír, Bedecs, Janoščín - Omasta (76. Arroyo), Vaněk, Weber (63. Buchvaldek), Samiec, Janošík (84. Schwendt) - Dedič. Trenér: Jakus.