Sokolov za vytrvalého sněžení porazil v Vítkovice

Fotbalisté druholigového Sokolova na vlastním hřišti porazili v utkání týmů z dolní poloviny tabulky Vítkovice 2:0. Zápas se hrál za trvalého sněžení na velmi těžkém terénu. Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a Vítkovice mohly děkovat jen brankáři Vaclíkovi, že neprohrály vyšším rozdílem.

Skóre se poprvé měnilo v 16. minutě, kdy byl ve vápně faulován sokolovský Thomas a Němeček nařízenou penaltu proměnil. Ve druhé půli hru ovlivnil stále se zhoršující terén. Hosté si nevypracovali jedinou šanci a o druhý gól Sokolova se postaral v 60. minutě hlavou Šorfa.

Třinec remizoval s Hradcem 2:2

Hráči Hradce mohli zápas rozhodnout už v prvním poločase, ale nabídnuté šance zahodili. Černý se dokázal trefit jenom z ofsajdu, Munsterovo sólo zneškodnil třinecký brankář Bruk. První gól zápasu tak nakonec přinesla nevinná akce; Gavula z pravé strany spíše centroval než střílel, ale míč se překvapivě stočil do domácí branky.

Třinec dlouho nemohl najít recept na obranu Hradce, přesto se v 55. minutě dočkal vyrovnání, když se trefil z tečovaného přímého kopu Berger.

O vítězství hostů pak mohl rozhodnout Munster, který poslal Hradec v 69. minutě z penalty do vedení a čtyři minuty před koncem mohl přidat třetí gól. Remízu zařídil v 89. minutě po závaru před hostující brankou třinecký Brazilec Rodrigues.

Krč se rozešla s HFK Olomouc smírně

V úvodu zápasu byla aktivnější Krč, z náhodného útoku však dal Grim gól a Olomouc vedla 1:0. Pak se útoky přelévaly na obě strany, ze závěrečného náporu Krče v prvním poločase vyrovnal ve 42. minutě Kounovský.

Po přestávce si vytvořila tlak Krč a Horkavý dal druhý gól domácích. V závěru se projevila větší zkušenost Olomouce, která získala převahu a v 86. minutě vstřelil Kropáček z trestného kopu vyrovnávací gól.

Pražské derby zvládly Bohemians

Dvěma góly v rozmezí čtyř minut otočili Bohemians Praha derby s Duklou a zvítězili 2:1. Za neustálého sněžení se na terénu lépe pohybovali hosté, kteří se také častěji dostávali před branku soupeře, ale ani jednu šanci nevyužili. Bohemians hráli nepřesně a gólmana Pláničku nedokázali ohrozit.

Ve druhém poločase Dukla kontrolovala hru a nedovolila Bohemians uplatnit její přednost - rychlý přechod do útoku a využití standardních situací. V 54. minutě vystřelil z dálky Michal, míč se vzápětí dostal ke Kulvajtovi, kterého srazil Kwame. Michal při penaltě trefil brankáře Belaně, míč se od něho odrazil k volnému Svatonskému a ten dostal hosty do vedení.

Domácí se nevzdali a v krátkém čase stav otočili. Nejprve v 71. minutě dostal míč do volného prostor v trestném území Šisler, který si ho zpracoval a vyrovnal střelou k tyči. S devíti brankami se Šisler dotáhl do čela tabulky střelců druhé ligy. V 75. minutě Macháček poslal z dálky přízemní střelu také k tyči a zařídil Bohemians vítězství.

Fulnek zvítězil nad Hlučínem

Fulnek vyhrál i čtvrté podzimní derby na vlastním trávníku. Zápas se přitom pro domácí nevyvíjel dobře, už v 9. minutě byl velmi přísně vyloučen Kaprálik. Svěřence trenéra Daňka však tento moment zdravě nabudil a vypjali se k velmi dobrému výkonu. Byli jednoznačně lepší a svou převahu vyjádřili i střelecky. Ve 14. minutě hostující gólman Kosmál podběhl centr a míč se šťastně odrazil od Lukaštíkovy hlavy do branky. Výhru pojistil těsně před přestávkou střelou z pěti metrů Smetana. Slabě hrající Hlučín si vytvořil jedinou šanci, Galajdovu hlavičku však gólman Pospěch bravurně vyrazil.

Třinec - Hradec Králové 2:2 (0:1)
Branky: 55. Berger, 89. Rodrigues - 32. Gavula, 69. Munster z penalty. Rozhodčí: Adámek - Goňa, Kubáň. ŽK: Ďurica, Matěj, Jakus - Vít. Diváci: 412.
Třinec: Bruk - Lisický (73. Jakus), Pindor, Hupka, Martinčík - Malíř, Ďurica, Berger, Ceplák (63. Matěj) - Rodrigues, Dombi (67. Hromada).
Hradec Králové: Podhajský - Pospíšil, Karal, Filip, Čupr - Dvořák (71. Bouška), Vít, Černý (62. Svoboda), Gavula - Pilař (80. Krejcar), Munster.
Sokolov - Vítkovice 2:0 (1:0)
Branky: 17. Němeček, 60. Šorfa. Rozhodčí: Paták - Pokorný, Štěrba. ŽK: Jiráček, Costa, Šorfa - Švec, Derych, Valášek. Diváci: 820.
Sokolov: Bertelman - Habai, Hájovský, Němeček, Thomas - Bauer (28. Frohna), Čada (84. Vondrášek), Salák, Jiráček, - Costa (90 Novák), Šorfa. Trenér: Abrhám.
Vítkovice: Vaclík - Baláž, Švec (84. Kukulenka), Derych, Silveira - Valášek, Motyčka, Knapp (74. Jandík), Novák - Prohászka, Schön. Trenér: Grussmann.
Sparta Krč - HFK Olomouc 2:2 (1:1)
Branky: 42. Kounovský, 59. Horkavý - 27. Grim, 86. Kropáček. Rozhodčí: Damková - Peřina, Lakomý, ŽK: Horkavý - Josefík, Kropáček. Diváci: 278.
Krč: Švenger - Waldhauser, Šrámek (69. Viskup), Horkavý, Kordiak - Vojtíšek (80. Matějka), Dubský (90. Hubený), Švejda, Kounovský - Vágner, Adauto. Trenér: Šimurka.
HFK Olomouc: Doležal - Lukášek, Zlatohlavý, Josefík, Grim - Dadák (39. Lošťák), Korčián (71. Zmeškal), Janeček (67. Spáčil) - Kalvoda, Kropáček, Krutý. Trenér: Kalvoda.
Bohemians Praha - Dukla Praha 2:1 (0:0)
Branky: 71. Šisler, 75. Macháček - 55. Svatonský. Rozhodčí: Hájek - Ondo, Vysloužil. ŽK: Macháček, Galbavý, Kwame - Michal, Pokorný, Kulvajt, Palša. Diváci: 580.
Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Lukeš, Jandzik, Hajník (30. Majer) - Jendruščák (60. Zoubek), Šisler, Kwame (83. Birhanzl), Galbavý - Ibe, Brzezina. Trenér: Urban.
Dukla Praha: Plánička - Kopta, Palša, Mikula, Kuděla - Pokorný, Hanus (76. Holub), Michal (81. Kunc), Ludačka (17. Hubka) - Svatonský, Kulvajt. Trenér: Bittengel.
Fulnek - Hlučín 2:0 (2:0)
Branky: 14. Lukaštík, 44. Smetana. Rozhodčí: Moláček - Drastík, Szarowski. ŽK: Slončík, Smetana, Vyskočil - Kopecký, Bogdaň. ČK: 9. Kaprálik (Fulnek). Diváci: 555.
Fulnek: Pospěch - Vyskočil, Kaprálik, Kovář, Sedlák - Sokol, Slončík, Lukaštík, Vajda (90. Přílučík) - Traxl (50. Doležal), Smetana (84. Koštuřík). Trenér: Daněk.
Hlučín: Kosmál - Kopecký, Sáblík, Švrček, Hornyak - Stoklásek (46. Galajda), Prokeš (46. Bogdaň), Kovář, Moravčík (33. Žižka) - Koubek, Hanus. Trenér: Samec.