Rubriky:

Národní liga

Těžce mě to vzalo, hlesl trenér Habanec po šokující zprávě o bývalém svěřenci

15. května 2020 19:06 - Ústí nad Labem

Fotbalové Ústí nad Labem se jen těžko vzpamatovává ze šoku v podobě nedávného úmrtí dlouholetého brankáře klubu Radima Nováka. Gólmana, který působil v ústeckém týmu déle než deset let a byl jedním z hlavních aktérů jeho úspěšné éry v čele s prvoligovou účastí v sezoně 2010-2011. Zpráva o jeho skonu otřásla i trenérem Svatoplukem Habancem, jenž Nováka vedl nepřetržitě pět sezon. Byť Habanec momentálně působí v Třinci, na svoji ústeckou éru nezapomíná. „To, co se stalo Radimovi, je moc smutné,“ uvedl v rozhovoru pro Sport.cz někdejší trenér Slovácka a Zbrojovky Brno.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kdy jste se dozvěděl tu krutou zvěst o Radimu Novákovi?

Ve středu večer. Vzalo mě to, a to těžce. Byly nějaké náznaky, že jeho léčba bude složitá, ale i tak je to pro mě obrovský zásah. Odchází ve dvaačtyřiceti letech mladý člověk. Nejen bývalý brankář, nýbrž i začínající trenér. A troufám si říci, že úspěšný. Všechno je to strašně smutné. V hlavě se mi honí na něj hodně vzpomínek.

Není divu, společně jste strávili v ústeckém klubu pět let...

Ano. V podstatě jsme v té době s mužstvem zažili dva postupy do první ligy, které stavím nade vše. Poprvé to bylo na jaře 2010 a následovala účast mezi elitou, kdy jsme měli domácí prostředí v Teplicích. Druhý postup přišel hned po sestupu z první ligy, kdy jsme skončili ve druhé lize na postupové příčce, ale administrativní důvody ohledně nevyhovujícího ústeckého stadionu nás do první ligy už nepustily.

Český fotbal truchlí. Bývalý prvoligový brankář Novák prohrál boj s rakovinou

A jaká byla zmíněná prvoligová sezona?

Radim Novák odchytal za Ústí tehdy v první lize dost zápasů a měl vynikající parťáky v brankářském týmu. Mám tím na mysli Antonína Bučka, Michala Vorla a Přemysla Kováře, který v dresu Ústí debutoval v první lize ve vítězném zápase proti Jablonci a pak se dostal do špičkového fotbalu v Liberci a teď je v pražské Slavii.

Trenér Svatopluk Habanec.

Vlastimil Vacek, Právo

Čím byl Radim Novák pro tehdejší ústecký celek?

Měli jsme v mužstvu stejné jádro. A Radim byl strůjcem té party nejen na hřišti, ale i v kabině. Prostě lídr z té doby, kterou jsem zažil.

Jak si památku svého dlouholetého svěřence připomenete?

Určitě si každý, co jsme patřili do tehdejší ústecké fotbalové skupiny včetně sportovního manažera Stanislava Pelce a dalších lidí z klubu, najdeme prostor, abychom na Radima zavzpomínali. Znovu opakuji, že tehdejší tým byl celkově nesmírně stmelený. Určitě Radimu Novákovi vzdáme poctu návštěvou pietního místa.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..