Trenér Kozel po prvním dnu s Duklou: Jsem spokojený

Do funkce hlavního trenéra druholigové Dukly byl fotbalový trenér Luboš Kozel sice jmenován už před Vánocemi, se svými svěřenci se však poprvé viděl až ve čtvrtek, kdy Dukla v duelu s Bohemians 1905 zahájila tradiční zimní Tipsport ligu. Hráči z Julisky udělali kouči radost, neboť soupeře z nejvyšší české soutěže porazili 1:0. „Kádr máme kvalitní,“ řekl pro Sport.cz Kozel.

Fotbalový trenér Luboš Kozel (vpravo) ještě coby asistent libereckého kouče Ladislava Škorpila

Jak jste spokojený s týmem po prvním utkání?

Viděli jsme se všemi hráči poprvé až v den utkání. Do té doby měli totiž dovolenou. Co se týče předvedené hry proti Bohemce, jsem spokojený hlavně s první půlí, kdy jsme byli lepší i v kombinaci. Ve druhém poločase už to bylo horší, nicméně pro nás může být tento zápas povzbuzením.

Po odehraných devadesáti minutách se dá asi těžko soudit, i tak jste si ale o síle mužstva mohl udělat nějaký obrázek...

S kádrem jsem spokojený, hlavně pak s přístupem všech hráčů. Dobře dopadly i fyzické testy, které jsme ráno před utkáním absolvovali. Kvalitu a sílu v týmu určitě máme.

Neuvažujete přece jen  ještě o posílení na některých postech?

Hráčů v kádru máme dost. Určitě jsem nechtěl odepsat někoho, koho jsem ještě neměl možnost vidět. Je možné, že bychom tým ještě třeba o dva hráče posílili. To se uvidí.

Podzim jistě Dukle podle představ nevyšel...

Je pravda, že první polovina soutěže se týmu úplně nepovedla. Vlastně se zachraňovala až v posledních dvou zápasech.

Co se podle vás podepsalo na tom, že Dukle po šestnácti odehraných zápasech patří až jedenáctá příčka?

Někteří hráči mají dobré návyky, v týmu máme hráče, kteří by klidně mohli hrát první ligu. Pak tam jsou i mladší, ne tak zkušení. A to je nutné vše dohromady skloubit.

Co od vás vedení, jehož členem je v roli sportovního ředitele i váš předchůdce Günter Bittengel, tedy očekává?

Na jaře musíme určitě tým stabilizovat a v tabulce ho dostat výš.

V příštím roce potom postup do soutěže nejvyšší?

Postup stanovený není. Nejprve musíme mužstvo udržet pohromadě a postupně se zlepšovat.