Rubriky:

Národní liga

Dukla míří zpět do první ligy, ale nespěchá

22. listopadu 2010 10:34 - PRAHA

Na Julisce by se po dlouhých sedmnácti letech mohla opět hrát první fotbalová liga. Po polovině druholigové soutěže vede Dukla o čtyři body před Vlašimí a o pět před triem Jihlava, Žižkov, Sparta B, která ale nemá postupové ambice. Jeden z nejslavnějších klubů české fotbalové historie má návrat mezi elitu ve svých dlouhodobých plánech, ale zbytečně nespěchá.

 

fkdukla.cz/Martin Salajka

Po fúzi s Příbramí na dlouhá léta Dukla zmizela z očí, protože ji v Příbrami brzy přejmenovali na Marilu. Na Julisce zůstala jen mládež. Ale zrodila se nová Dukla a probíjela se vzhůru z nižších soutěží. Přeměnou na akciovku a převedením druholigové licence z Jakubčovic, se posunula do druhého patra a teď míří do nejvyššího.

Jedině Juliska

Místopředseda ČMFS a předseda dozorčí rady klubové akciovky Dukly Jindřich Rajchl tvrdí: „Ve vedení klubu máme o budoucnosti jasno. Především nejdeme cestou nějaké rychlokvašky a neděláme unáhlená krátkodobá rozhodnutí. V našich plánech samozřejmě figuruje postup do nejvyšší soutěže. Ale netlačíme na trenéry a mužstvo, že to musí být už teď. To v žádném případě. Pokud bychom postoupili, dokážeme si s tím poradit a rozhodně bychom se této možnosti nezřekli. I na tuto variantu jsme připraveni.“

Úpravy na Julisce, především osazení sedačkami a vyhřívání travnaté plochy, by podle Rajchla nebyl nepřekonatelný problém. „V každém případě chceme hrát na Julisce. Výborně spolupracujeme s armádou, která nám stadión pronajala a bere nás jako člena duklácké sportovní rodiny, i když už dávno nejsme vojenský celek,“ konstatuje Rajchl.

Mladíci a Chigou

„Jako první cíl jsme si dali vybudování kvalitního mládežnického zázemí, abychom mohli stavět na svých odchovancích a klub tuhle investici pak i zúročil. Tím rozhodně nemám na mysli nějaký hurá prodej talentů, ale promyšlené přestupy, kdy budeme mít za hráče adekvátní náhradu. To se týká i zimního posilování, pokud to tak nazvu. Opět budeme vycházet především z vlastní líhně. Velkou perspektivu mají naši mladíci Pospíšil, Hanousek, Přeučil, Vrzal a další. Práce s mládeží se na Julisce skutečně daří,“ říká spokojeně Rajchl.

„Máme velmi kvalitního útočníka Daniho Chigoua, o kterého je zájem z nejvyšší soutěže a určitě by se v ní neztratil. Pokud se objeví skutečně velmi zajímavá nabídka pro klub i hráče, budeme o ní jednat, ale vůbec to neznamená, že ho prodáme za každou cenu,“ dodal Rajchl s tím, že klub je solidně ekonomicky zajištěný, takže nemusí realizovat nouzové prodeje hráčů.

Dukla se stará i svoje fanouškovské zázemí. „Pracujeme s nimi a vychováváme si nové tak říkající od plenek. Děláme hodně akcí pro mládež, ale třeba i charitativní pro nemocné děti. Záleží nám na lidech a vymýšlíme různé akce, abychom je získali, zabavili a oni cítili sounáležitost s klubem,“ zve Jindřich Rajchl další příznivce na Julisku.

Kozel je na zemi

Mužstvo vede jako trenér bývalý obránce Luboš Kozel. Ani on nepodléhá euforii. „Určitě jsme spokojeni s tím, že hrajeme na špici tabulky, ale soutěž je velmi vyrovnaná. Jedno zaváhání může způsobit nepříjemnosti. Zůstáváme na zemi a snažíme se vyhrát každý zápas, bez ohledu na soupeře,“ konstatuje diplomaticky.

O postupu mezi elitu se prý na Julisce nemluví. „Naším cílem je zlepšení výsledků oproti minulé sezóně, kdy Dukla skončila šestá. Nikdo nás do postupu netlačí. Tím ale rozhodně neříkám, že o něj nebudeme bojovat. Když se na jaře podaří, určitě tu nejvyšší výzvu přijmeme,“ dodává Kozel s vědomím, že jaro bude ještě hodně těžké.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..