Rubriky:

Národní liga

Fotbalisté Kladna jarní část druhé ligy zřejmě dohrají

15. února 2011 16:40 - KLADNO

Druholigový fotbalový klub SK Kladno má vážné finanční potíže. Městské zastupitelstvo dnes rozhodlo, že oddíl získá dotace tři miliony korun, což je o tři čtvrtiny méně než v minulosti. Předseda představenstva Josef Drahota ČTK řekl, že tým jarní část ročníku s největší pravděpodobností dohraje. O budoucnosti klubu se podle něj bude rozhodovat po sezóně, záležet bude na výši dluhů.

 

Michaela Říhová, Právo

"Nedostali jsme žádnou dotaci na provoz mužstva dospělých, takže budeme muset řešit situaci vlastními silami. Příjmy můžeme zvýšit například prodejem hráčů," uvedl Drahota.

O osudu kladenského vrcholového fotbalu se podle něj bude rozhodovat již během jarní části sezony. Záležet prý bude především na výši dluhů. "Děláme vše pro to, abychom mohli sezonu dohrát. Když se to podaří, tak budeme pokračovat bez podpory města," dodal Drahota s tím, že jarní část druhé ligy tým na 95 procent dohraje.

Před zastupiteli však Drahota připustil, že pokud klub nezíská peníze od sponzorů, fotbal v Kladně asi skončí. Dluhy podle něj vznikly v roce 2009, kde se rozhodovalo o tom, zda SK Kladno bude hrát nejvyšší českou soutěž. Zároveň se začal řešit převod stadionu do majetku města, které ho chtělo odkoupit za 45 miliónů korun. Převod stadionu ovšem dodnes vázne, jelikož majetkový přesun nelze uskutečnit bez souhlasu ministerstva financí.

Kladno letos poskytlo sportovním klubům průměrně o 15 procent nižší dotace než loni. Méně peněz dnešní zastupitelstvo odsouhlasilo pro většinu oddílů. Hokejový klub například obdrží dotace 22 miliónů korun oproti dřívějším 30 miliónům. O 1,5 milionu korun méně dostali rovněž volejbalisté. Loňští mistři republiky Volleyball.cz Kladno nově disponují dvěma miliony korun z městského rozpočtu.

Výkonný ředitel hokejového klubu a zastupitel Milan Volf například označil dnešní jednání komunálních politiků za "pohřeb kladenského sportu". Město nižší dotace zdůvodňuje škrtáním ve všech oblastech rozpočtu. Podle vedení radnice se v letošním roce naopak zvýší investice na modernizaci sportovišť.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..