Rubriky:

Národní liga

Atlético Madrid by mělo příští rok přijet do Brna

31. května 2012 10:29 - Brno

Pokud všechno dobře dopadne, mají se fanoušci fotbalové Zbrojovky na co těšit. Součástí oslav stého výročí brněnského klubu by mělo být příští rok i přátelské utkání s letošním vítězem Evropské ligy Atlétikem Madrid.

 

Čestmír Folk, Právo

Vyplývá to z dohody o spolupráci, kterou v rámci návštěvy vedení Atlétika v Brně stvrdili podpisy představitelé Zbrojovky a špičkového španělského klubu.

„V červnu budeme upřesňovat termínovou listinu našeho prvního mužstva na nadcházející sezónu. Věřím, že se v ní najde prostor pro sehrání přípravného duelu v Brně, abychom i my svým dílem přispěli ke stoletým oslavám Zbrojovky," uvedl prezident Atlétika Enrique Cerezo Torres.

Chystaná spolupráce se nebude týkat jen klubů, ale i Jihomoravského kraje a autonomní oblasti Madrid. „Půjde třeba o reciproční výjezdy mládežnických družstev, avšak zaměříme se kupříkladu také na oblast charitativní či společenskou. Proto jsme naše španělské hosty vzali mj. i do sociálního ústavu ve Střelicích," informoval jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Mají se od Atlética co učit

Šéfa Zbrojovky Jaroslava Přečka těší, že jeho klub bude spolupracovat s jedním z nejvýznamnějších španělských celků. „Máme se od našich přátel co přiučit. Zejména jejich fotbalové akademie určené k výchově mládeže mají ve světě velký zvuk," připomněl.

Přeček si od svého madridského protějšku vyslechl i přání, aby se brněnský tým co nejdřív posunul do nejvyšší soutěže. „Pokud žijeme v právním státě a budou dodržena pravidla daná před sezónou, měli bychom první ligu hrát už v nadcházejícím ročníku," upozornil na to, že Ústí nad Labem a Sokolov, které skončily v druholigové tabulce před Brňany, nedisponují odpovídajícím stadiónem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..