Vlašim - Žižkov 0:1Fotbalisté Žižkova začali druhou ligu výhrou ve Vlašimi

Vlašim

Fotbalisté Viktorie Žižkov zahájili pokus o okamžitý návrat do nejvyšší soutěže výhrou 1:0 ve Vlašimi. V úvodním kole druhé ligy se o jediný gól exprvoligového týmu postaral těsně před poločasovou přestávkou útočník Martin Syrunek.

Do té doby necelá tisícovka diváků nezažila příliš vzruchu. Až ve 43. minutě nejprve Surynkovu střelu zastavil obránce Starý, ale hostující fotbalista se dostal k odraženému míči a na jeho dorážku byl brankář Toma krátký. Na míč si sice sáhl, ale ten doputoval za brankovou čáru.

Druhý poločas začal velkou aktivitou Vlašimi, ale domácím se gólmana Boháče překonat nepodařilo. Na druhé straně se také předvedl několikrát výtečný Toma, který držel šance Vlašimi alespoň na bod. Toho se mohli domácí dočkat pět minut před koncem, kdy se míč ocitl na brankové čáře Žižkova, ale odklidit jej stihl pohotový Kiidron.

Vlašim - Viktoria Žižkov 0:1 (0:1)
Branka: 43. Surynek. Rozhodčí: Paták - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Jícha, Sus, Matějka - Hílek, Ricka, Čermák. Diváci: 945.
Vlašim: Toma - Sus, Petrů, Starý, Vebr - Jeřábek, Macháček, Matějka, Janda (64. Průcha) - Putz (71. Pokorný), Jícha (71. Klán). Trenér: Frýdek.
Žižkov: Boháč - Čermák, Besta, Šťastný, Ricka (59. Kiidron) - Kotyza, Hílek, Bartošák (70. Kalod), Sedláček (55. Sloboda) - Surynek, Bartl. Trenér: Nádvorník.
Táborsko - Čáslav 0:0
Rozhodčí: Ochotnický - Černý, Vlasjuk. ŽK: Cíferský - Dudka, Prášil, Fikejz. Diváci: 783.
Táborsko: Fryšták - Smrek, Gallo, Mašek, Mráz - Cíferský, Dobal, Jasanský, Šimák, Džafič (65. Strnad) - Mach. Trenér: Zákostelský.
Čáslav: Ducháček - Fikejz, Karal, Charuza, O. Vrabec - Prášil, Kučera, Dudka, Ujec - Krmenčík, Hodas (90. P. Efthymiadis). Trenér: P. Vrabec.
Opava - Most 1:1 (1:1)
Branky: 6. Sedláček - 28. Šraga. Rozhodčí: Lerch - Machálek, Ratajová. ŽK: Lácha, Pilař. Diváci: 1726.
Opava: Květon - Zapletal, Uvíra, Kuděla, Hrabina - Šrom, Metelka, Ficek (71. Žmolík), Sedláček (83. Lokša) - Prokeš, Radzinevičius (77. Schaffartzik). Trenér: Mazura.
Most: Beláň - Procházka, Pospíšil, Pilař, Mujagič (84. Štefko) - Běloušek, Lafrance, Šraga, Schut - Lácha, Nguyen (75. Vodička). Trenér: Zach.
Zlín - Sokolov 2:1 (0:1)
Branky: 50. Poznar, 78. Železník - 15. Holub. Rozhodčí: Proske - Pilný, Hock. ŽK: Polách - Čada, Dvorník. Diváci: 1918.
Zlín: Kořínek - Jugas, Kroča, Malý (46. Bublák) - Železník, Motal (87. Elšík), Polách (90. Dobeš), B. Červenka, Hájek - Kurtin, Poznar. Trenér: Křeček.
Sokolov: Bertelman - Knakal, Dvorník, Vondráček, Šíma - Javorský (72. Hrubý), Dvořák, Čada, Vaněček - Holub (83. Machek) - Mlika (75. Vaněček II). Trenér: Jindra