Žižkov nastřílel v druhé lize pět gólů, klokani i Ústí prohráli

Po dvou kolech vedou tabulku druhé ligy fotbalisté Viktorie Žižkov, kteří získali plný počet bodů, ještě nedostali gól a dnes na svém stadionu deklasovali Opavu 5:0. Naopak druhý sestoupivší celek Bohemians 1905 prohrál s nováčkem z Pardubic a vítěz minulé sezony Ústí nad Labem je dokonce bez bodu předposlední.

Opava na Žižkově v 21. minutě přišla o vyloučeného Swiecha, který fauloval unikajícího Kaloda. Hra proti deseti Viktorii pomohla, v 35. minutě otevřel skóre Surynek a krátce nato přidal druhý gól Bartl. I v druhé půli Žižkovu znovu nějakou dobu trvalo, než se střelecky prosadil, další tři branky přidalo domácí mužstvo v závěrečné dvacetiminutovce.

Bohemians 1905 nezvítězili po pádu z první ligy ani v druhém utkání a po bezbrankové remíze v derby s Bohemians Praha nevstřelili gól v Pardubicích, kde nováčkovi soutěže podlehli 0:2. V 27. minutě usměrnil obránce Přibyl hlavou za Sňozíkova záda Javůrkův centr, po hodině hry pak střídající Hundák zakončil rychlý protiútok pohotovou střelou.

Uspěl i další nováček HFK Olomouc, který nastřílel ambicióznímu Zlínu v první půlhodině tři branky, nakonec zvítězil vysoko 4:0 a patří mu druhé místo. Most naopak rozhodl o výhře 2:1 nad Táborskem až trefou střídajícího Vodičky v třetí minutě nastavení.

Ústí nad Labem, jejž zastavil na cestě do první ligy nevyhovující stadion, prohrálo i druhý zápas a je předposlední. Na domácím hřišti nestačili Severočeši na Znojmo, na konečných 1:2 snížili až čtyři minuty před koncem. Na poslední místo klesla Vlašim po prohře 0:3 v Čáslavi.

Bohemians Praha remizovali 2:2 s Karvinou, když všechny branky padly až v závěrečné půlhodině. Sokolov získal první body v sezoně za výhru 1:0 nad Varnsdorfem, kterou v 72. minutě zařídil záložník Čada.

Čáslav - Vlašim 3:0 (1:0)
Branky: 15. Hodas z pen., 61. O. Vrabec, 89. G. Efthymiadis. Rozhodčí: Proske - Kotlík, Pochylý. ŽK: Fikejz, Kunášek, Beránek - J. Petrů. Diváci: 678.
Čáslav: Ducheček - Fikejz, Charuza, Karal, Kunášek - Kučera (76. Beránek), Prášil, Dudka, O. Vrabec (90. Kelesiadis) - Ujec, Hodas (80. G. Efthymiadis). Trenér: P. Vrabec.
Vlašim: Toma - L. Vebr, J. Petrů, Kucalas (67. Sus), Starý - Janda (46. Klán), Pokorný, Macháček, Průcha - Jeřábek, Putz (46. Jícha). Trenér: Frýdek.
Viktoria Žižkov - Opava 5:0 (2:0)
Branky: 35. Surynek, 39. Bartl, 74. Kalod, 87. Sloboda, 90. Kiidron. Rozhodčí: Ochotnický - Zeman, Vlasjuk. ŽK: Besta, Čermák, Hílek - Zapletal. ČK: 21. Swiech (Opava). Diváci: 1421.
Žižkov: Boháč - Šťastný, Kiidron, Besta, Čermák - Bartl (73. Bartošák), Sedláček (64. Sloboda), Hílek, Kotyza - Surynek, Kalod (83. Hejný). Trenér: Nádvorník.
Opava: Květon - Zapletal (46. Pomp), Uvíra, Kuděla, Swiech - Šrom (73. Žmolík), Metelka, Wirth, Sedláček (24. Schaffartzik) - Ficek, Prokeš. Trenér: Mazura.
HFK Olomouc - Fastav Zlín 4:0 (3:0)
Branky: 9. Murin, 27. Kobylík, 29. Biolek, 61. Čtvrtníček z pen. Rozhodčí: Bílek - Mokrusch, Ratajová. ŽK: Šimko - Kurtin, Kroča, Poznar, Jugas. Diváci: 455.
HFK: Šrom - Šimko, Čep, Murin, Kopecký - Kovář, Bednář (85. Chmelo), Kobylík (74. Hromek), Biolek, Čtvrtníček - Žondra (90. Pezzotti). Trenér: Machala.
Zlín: Kořínek - Kroča, Jugas, Hájek - Hruška, Červenka (46. Železník), Motal, Polách (72. Dobeš), Bublák - Kurtin (65. Bartolomeu), Poznar. Trenér: Křeček.
Baník Most - MAS Táborsko 2:1 (1:0)
Branky: 24. Lácha, 90.+3 Vodička - 79. Strnad. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Arnošt. ŽK: Novotný, Lácha, Procházka - Džafič, Ciferský, Jasanský. ČK: 71. Džafič. Diváci: 683.
Most: Belaň - Procházka, Novotný, Běloušek, Pospíšil - Nguyen (85. Duvnjak), Lafrance, Pilař (77. Vodička), Lácha, Šraga (85. Štefko) - Mujagič. Trenér: Zach.
Táborsko: Fryšták - Smrek, Gallo, Mašek, Mráz - Ciferský, Dobal, Jasanský (88. Kotrba), Kočí (65. Strnad) - Džafič, Mach (90.+2 Voráček). Trenér: Zákostelský.
Ústí nad Labem - Znojmo 1:2 (0:0)
Branky: 86. Volek - 58. Okleštěk, 81. Helísek. Rozhodčí: Lerch - Hock, Černý. ŽK: Štrbák, Čtvrtníček, Gulajev - Vašíček, Nepožitek, Buchta. Diváci: 836.
Ústí: Novák - Zeman, Valenta, Štrbák, Folwarczny - Peterka (64. Dvořák), Dragoun (79. Džuban), Hrošovský, Benčík (67. Gulajev) - Volek, Čtvrtníček. Trenér: Habanec.
Znojmo: Hrubý - Sukup, Jonov, Avdič, Mudra - Lacko, Buchta - Helísek (88. Lukáš), Nepožitek, Okleštěk (90.+3 Odehnal) - Vašíček (84. Mandula). Trenér: Kalvoda.
Pardubice - Bohemians 1905 2:0 (1:0)
Branky: 27. Přibyl, 63. Hundák. Rozhodčí: Mikel - Plesar, Hrabovský. ŽK: J. Sklenář - Potočný. Diváci: 1870.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Němeček, Prorok, Norek - Dittrich (55. Hundák), Řezníček (79. Dubský), Jeřábek, Javůrek (87. V. Kakrda) - J. Sklenář, Petrus. Trenér: Svědík.
Bohemians 1905: Sňozík - Růžička (74. Vyhnal), Czeh, Šmíd, Kalina - Moravec (63. Bálek), Jindřišek, Rada (46. Šumský), Bartek, Potočný - Jirouš. Trenér: Weber.
Sokolov - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 72. Čada. Rozhodčí: Orel - Blažej, Kříž. ŽK: Machek - Schubert, Rudnickij, Mach. Diváci: 698.
Sokolov: Bertelman - Knakal, Dvorník, Vondráček, Šíma - Vaněček I (90.+1 Hrubý), Čada, Vrtělka, Dvořák II (79. Machek) - Holub - Mlika (62. Vaněček II). Trenér: Jindra.
Varnsdorf: Kovář - Tvaroha, Zieris, Pimpara, Mach - Cana, Breite - Rudnickij (85. Stehlík), Schubert, Martan (77. Dobrovolný) - Hikspoors (77. Vilkovský). Trenér: Frťala.
Bohemians Praha - Karviná 2:2 (0:0)
Branky: 60. Böhm, 90.+2 Penc - 72. Besta, 76. Vladavič. Rozhodčí: Zelinka - J. Paták, Michálek. ŽK: Grznár, Böhm - Hoffmann, Ciku. Diváci: 385.
Bohemians Praha: Winter - Macháček, Lencevič, Nesvadba, Grznár - Očovan, Fenyk (85. Penc), Szabo (73. Demeter), Škoda - Šenkeřík (82. Duchnič), Böhm. Trenér: Jindráček.
Karviná: Rakovan - O. Cverna, Mikula, Bolf, Knötig - Hoffmann - Ciku (56. Presl), Fischer, Wojnar (68. Vrána), Vladavič - A. Besta. Trenér: Malura.