Fotbalisté Ústí podruhé vyhráli a opustili sestupové pásmo

Most

Fotbalisté Ústí nad Labem vyhráli v 6. kole druhé ligy 3:1 na hřišti severočeského rivala Mostu. Po čtyřech úvodních porážkách tak nejlepší tým minulé sezony podruhé za sebou zvítězil a opustil sestupové pozice.

Lukáš Dvořák z Ústí nad Labem (vpravo) v souboji s Petrem Jandou - ilustrační foto.

Do vedení se přitom dostali domácí, když Štefko naservíroval míč pro útočníka Vodičku, který už neměl problém skórovat do prázdné branky. S přibývajícími minutami si hosté vynutili převahu, ovšem Baník dlouho držel dobrými zákroky brankář Pokorný.

Mostečtí mohli ve druhém poločase zvýšit, ale řadu brejkových situací nedokázali správně vyřešit. Dopředu se stále více tlačilo Ústí a v 69. minutě se dočkalo, když se do Veverkova centru krásně položil Volek. Domácí se psychicky složili a hosté je během deseti minut dorazili. Nejprve Veverka doklepl do sítě vyražený míč a vítězství zpečetil tečovanou střelou z úhlu Hrošovský.

Most potvrdil, že na Ústí dlouhodobě neumí, prohrál s ním všechny zápasy od roku 2005.

Druhá fotbalová liga - 6. kolo:
Bohemians Praha - Táborsko 0:0, Pardubice - Žižkov 0:1 (0:0), Sokolov - Čáslav 1:0 (1:0), Most - Ústí nad Labem 1:3 (1:0), HFK Olomouc - Varnsdorf 3:2 (1:1), Zlín - Opava 2:2 (0:1).