Pardubice - HFK Olomouc 0:1Fotbalisté HFK Olomouc i přes zahozenou penaltu udolali Pardubice a vedou druhou ligu

Minimálně do neděle povedou fotbalisté HFK Olomouc druhou ligu, když ve 14. kole porazili Pardubice na jejich hřišti 1:0. A to ještě David Kobylík trestuhodně neproměnil v nastavení pokutový kop. Souboj nováčků rozhodl na začátku druhé půle David Korčián.

David Kobylík (vpravo) neproměnil v zápase penaltu.

První poločas se obešel bez šancí, domácí tým v něm ale naráz přišel o dva hráče. Ve 29. minutě se totiž hlavami srazili Řezníček s Javůrkem, který musel být převezen do nemocnice na operaci čelisti.

Rozhodnutí padlo ve 49. minutě, kdy při rychlém protiútoku HFK uklouzl domácí stoper Tischler a Žondra měl snadnou možnost nahrát volnému Korčiánovi, který si snadno poradil se Shejbalem.

Pardubičtí po inkasovaném gólu přidali na aktivitě, ale v koncovce se neprosadili. Hanáci taktickou hrou těsné vítězství udrželi a v závěru mohli ještě zvýšit. V 92. minutě utekl domácí obraně Onofrej, kterého zastavil faulem brankář Shejbal. Byl za to vyloučen, ale Kobylík z penalty netrefil pardubickou branku, do které se postavil Tischler.