Varnsdorf - Bohemians 1905 0:2Bohemians 1905 zdolali Varnsdorf a vedou o tři body

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 vyhráli 2:0 nad Varnsdorfem a vypracovali si v čele tabulky Národní ligy tříbodový náskok před Znojmem, jehož utkání 22. kola v Opavě bylo kvůli nezpůsobilému terénu odloženo. Až v pátém jarním utkání druhé ligy se povedlo skórovat fotbalistům Žižkova, přesto doma podlehli Sokolovu 1:2.

Pod vedením italského kouče Giancarla Favarina Viktoria ještě nevyhrála.

Varnsdorf kvůli počasí přišel už o tři zápasy, a tak na jaře hrál teprve podruhé. Po duelu se střížkovskými Bohemians (0:0) byli jeho dnešními soupeři hráči Bohemians Praha 1905, ovšem ani tentokrát se Severočechům nepodařilo skórovat.

Hosty poslal do vedení v 23. minutě po akci Jana Moravce střelou do prázdné branky útočník Matěj Štochl. Pojistka přišla o sedm minut později, kdy si centr Martina Koláře srazil do vlastní branky stoper Petr Zieris.

Čáslav se po dvou odložených zápasech poprvé na jaře představila doma a hned z toho bylo jasné vítězství 3:0 nad třetím HFK Olomouc. Domácí díky tomu opustili poslední místo tabulky, na které o skóre odsunuli Opavu.

Vyjádření dlouhodobé převahy Čáslavi přišlo až čtyři minuty před přestávkou, kdy David Fikejz doběhl zdánlivě ztracený míč a díky chybě brankáře se trefil do prázdné brány.

V jasnou výhru se pak proměnil duel brzy po změně stran - hned po rozehrání prostrčil Pavlos Efthymiadis balón Alexandrosi Melissopulosovi a ten navázal na gól z předchozího utkání s Mostem. V 52. minutě pak Melissopulos ještě potrestal ruku a z pokutového kopu upravil na konečných 3:0.

Žižkov v minulém utkání při premiéře italského kouče Giancarla Favarina získal bod za remízu 0:0 na půdě HFK Olomouc, ale v 22. kole navázal na předchozí dvě porážky. Na jaře stále ještě nevyhrál.

Západočechy poslal do vedení již v 8. minutě Jakub Dvořák II. a v 25. minutě zvýšil na 2:0 Jakub Blažek, jenž prošel domácí obranou. V 90. minutě přišel Sokolov o jarní neprůstřelnost, když brankáři Jakubu Dvořákovi I. byl odpískán faul a Pavel Čermák zaznamenal z penalty čestných úspěch Žižkova.

Baník zvítězil na hřišti Viktorie poprvé a vystřídal ji na čtvrtém místě tabulky. Má před ní jednobodový náskok a navíc zápas k dobru.

22. kolo Národní fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Baník Sokolov 1:2 (0:2)
Branky: 90. Čermák z pen. - 8. Dvořák II., 25. Blažek. Rozhodčí: Jílek - Plesar, Blažej. ŽK: Mareš - Dvořák I. Diváci: 852.
Žižkov: Boháč - Šťastný (62. Dressler), Bodeček (54. Kiidron), Besta, Čermák - Jawad, Mareš, Kotyza, Bartl - Kalod, Surynek (73. Hejný). Trenér: Favarin.
Sokolov: J. Dvořák I. - Blažek, Hošek, Vondráček, Dřížďal - Čada, Vrtělka - Vaněček (90. Holub), J. Dvořák II., Hrubý (76. Machek) - Jurdík (82. Šamánek). Trenér: Jindra.
Varnsdorf - Bohemians Praha 1905 0:2 (0:2)
Branky: 23. Štochl, 30. vlastní Zieris. Rozhodčí: Proske - Tacina, Pochylý. ŽK: Volf, Schubert (oba Varnsdorf). Diváci: 1450.
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zieris, Soběslav, Dobrovolný - Cana (70. Jakobovský), Kotiš - Breite (46. Martan), Schubert, Rudnickij - Hikspoors (46. Volf). Trenér: Frťala.
Bohemians 1905: Havránek - Růžička, Cseh, Šmíd, Kalina - Moravec, Jindřišek, Rada (90. Nerad), Bartek (79. Jirouš), Kolář (55. Kolář) - Štochl. Trenér: Weber.
Čáslav - HFK Olomouc 3:0 (1:0)
Branky: 46. a 52. z pen. Melissopulos, 41. Fikejz. Rozhodčí: Ochotnický - Mencl, Machálek. ŽK: Pollalis, Ujec, Krmenčík - Biolek, Čtvrtníček, Čep. Diváci: 267.
Čáslav: Ducheček - Šandera, Charuza, Karal, Achemaistos - Fikejz (83. Guggino), Ujec, P. Efthymiadis (75. Pollalis), Melissopulos - Diuf, Krmenčík (60. Sklenář). Trenéři: Kopecký, Kolev.
HFK Olomouc: Karabina - Kopecký, Čep, Jovanovič, Bednář - Kovář - Biolek (56. Nekuda), Čtvrtníček, Kobylík (87. Hromek), Chmelo (72. Korčián) - Žondra. Trenér: Machala.