Žižkov - Karviná 3:1Žižkov na jaře poprvé za tři body. Karviné nadělil tři góly

Fotbalisté Viktorie Žižkov se poprvé v jarní části sezony dočkali plného bodového zisku. Ve 24. kole porazili na domácím hřišti Karvinou 3:1, museli ale výsledek otáčet. Na ukončení šestizápasové série bez vítězství se podílel i Petr Zapalač, který nastoupil poprvé po vypršení osmnáctiměsíčního trestu za dopingový nález.

Skóre otevřel ve 12. minutě uvnitř vápna nehlídaný karvinský záložník Roman Fischer, už za tři minuty ale bylo vyrovnáno, po rohu se hlavou trefil Richard Kalod.

Ještě před poločasovou přestávkou obrat dokonal Pavel Čermák, který proměnil penaltu za faul, ve druhém poločase ze stejné standardní situace zvýšil Petr Mareš. Karvinský trenér Josef Mazura ve třetím zápase po březnovém příchodu k týmu poprvé ztratil body.

Poslední dva týmy tabulky nebodovaly. Šestnáctá Opava prohrála 0:2 ve Varnsdorfu, patnáctá Čáslav podlehla doma Zlínu 1:3. Vítězné celky naopak mohou na čtvrtém a pátém místě stále pošilhávat po postupových příčkách, podobně jako šestý Žižkov.

Zlín sice v Čáslavi kvůli kartám nemohl nasadit nejlepšího střelce soutěže Železníka, přesto zanedlouho vedl. Ve 13. minutě si Poznar před pokutovým územím narazil s Malcharkem a Duchečkovi nedal šanci.

Vzápětí Ducheček vyrazil Malcharkovu střelu k tyči, ale v 18. minutě hosté přece jen přidali druhou branku. Malcharek prošel středem obrany a zvýšil.

Čáslavští rychle odpověděli, v 21. minutě Fikejzova rána po zemi zapadla k tyči. Pak ale domácí dlouho ohrožovali Kořínkovu branku jen ranami z uctivé vzdálenosti, navíc nepřesnými.

Zlínský gólman se vyznamenal v 73. minutě, kdy zlikvidoval hlavičku Vasilakose. Na druhé straně Ducheček zneškodnil Poznarovu šanci, v nastaveném čase však Zlín přece jen přidal třetí gól po Hruškově brejku.

Opava dostala ve Varnsdorfu oba góly z penalt. První se kopala hned v úvodu, kdy po dlouhém autovém vhazování zahráli hosté ve vápně rukou a Kotiš pokutový kop s jistotou proměnil.

Varnsdorf zvýšil na 2:0 v 18. minutě. Po střetu brankáře Květona s Volfem se i podruhé postavil k míči Kotiš a znovu se nemýlil.

I hosté měli šance, ale Partyšovu střelu vyrazil Porcal konečky prstů nad břevno. Neprosadili se ani Lokša a Prokeš, po Sedláčkově rohovém kopu vyhlavičkovali domácí obránci míč z brankové čáry. Lokšův gól pak neplatil kvůli ofsajdu.

24. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Karviná 3:1 (2:1)
Branky: 15. Kalod, 38. Čermák z pen., 72. Mareš z pen. - 12. Fischer. Rozhodčí: Adam - Arnošt, Černý. ŽK: Pesta, Kalod, Bartl - Ciku, Hottek. Diváci: 1032.
Žižkov: Boháč - Dressler, Bodeček, Besta, Čermák - Tasič, Bartl, Kotyza, Mareš (78. Králík), Zapalač (55. Karaduz) - Kalod. Trenér: Favarin.
Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Hottek, Vaněk - Fiala, Fischer (69. Limanovský), Hoferica (26. Sobala), Ciku (78. Vaclík) - Mišinský. Trenér: Mazura.
Čáslav - Zlín 1:3 (1:2)
Branky: 21. Fikejz - 13. Poznar, 18. Malcharek, 90.+4 Hruška. Rozhodčí: Houdek - Jiřík, Hrabovský. ŽK: Vasilakos - Kořínek, Matějov, Malý, Ruskovský, Poznar, Motal. Diváci: 295.
Čáslav: Ducheček - Šandera, Karal, Charuza (68. Vasilakos), Achemaistos - Fikejz, P. Efthymiadis, Ujec (80. Sklenář), Krmenčík - Diuf (61. Pollalis), Hippias. Trenéři: Kolev a Kopecký.
Zlín: Kořínek - Pazdera (16. Motal), Malý, Kroča, B. Červenka - Polách, Elšík - Ruskovský (71. Matějov), Malcharek (81. Holík), Hruška - Poznar. Trenér: Kalivoda.
Varnsdorf - Opava 2:0 (2:0)
Branky: 2. a 19. obě z pen. Kotiš. Rozhodčí: Bílek - Zeman, Ratajová. ŽK: Kouřil, Cana, Tvaroha - Květon, Potočný, Prokeš, Kostelný, Sedláček, Zapletal. Diváci: 820.
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Jakobovský, Kouřil, Dobrovolný - Kotiš, Cana - Rudnickij, Schubert (80. Hikspoors), Breite (67. Martan) - Volf (71. Zieris). Trenér: Frťala
Opava: Květon - Metelka, Kostelný, Štrbák, Potočný - Partyš (85. Šrom), Zapletal, Ficek (33. Sedláček), Krčmařík (64. Mrázek) - Prokeš, Lokša. Trenér: Vavruška.