Bohemians 1905 - HFK Olomouc 5:1Fotbalisté Bohemians 1905 se po roce vracejí do první ligy

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 jsou po Znojmu druhým postupujícím týmem z druhé ligy. Jistotu účasti v nejvyšší soutěži jim dala dnešní výhra 5:1 nad HFK Olomouc v duelu 29. kola. Mezi elitu se vracejí po roční přestávce.

Do Ďolíčku se prvoligový fotbal brzy vrátí.

Hráči Bohemians nastoupili do utkání s vědomím, že jakýkoli bodový zisk jim přinese postup. Do soupeře se tak od začátku zakousli a ve 20. minutě je za postupem posunul stoper Šmíd přesnou hlavičkou po rohovém kopu Budínského.

Mladý záložník Klokanů za dalších pět minut sám zvýšil, když přehozením brankáře zakončil povedenou kombinační akci. Těsně před přestávkou přišla další pojistka a znovu v tom měl prsty Budínský, který posadil další roh na hlavu Šmída.

Dvacet minut po změně stran přidal čtvrtou branku šťastnou tečí Kalinova pokusu Štochl, ale hned za minutu využil nekoncentrovanost slavících domácích Kovář snížením na 1:4. Bohemians nicméně krátce nato získali zpět čtyřgólový náskok po dalekonosné ráně Rady.

Po závěrečném hvizdu tak mohly začít oslavy postupu. Hned v pondělí začne na stadionu v Ďolíčku rekonstrukce a instalace vyhřívání do trávníku tak, aby zde mohli Bohemians hrát nejvyšší soutěž a nemuseli se uchylovat do azylu jako při předešlém působení v první lize na stadionu Slavie.

První ligu by po dohodě s FAČR měli Bohemians odstartovat dvěma venkovními zápasy, aby nový trávník stačil zakořenit.

29. kolo druhé fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - HFK Olomouc 5:1 (3:0)
Branky: 20. a 42. Šmíd, 25. Budínský, 64. Štochl, 69. Rada - 65. Kovář. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Ratajová. ŽK: Cseh - Biolek, Bednář, Čtvrtníček. Diváci: 3157.
Bohemians 1905: Havránek - Růžička, Cseh, Šmíd (69. Šiml), Kalina - Moravec, Jindřišek, Rada, Budínský (72. Nerad), Bartek - Štochl (80. Bálek). Trenér: Weber.
HFK Olomouc: Šrom - Bednář, Čep, Jovanovič, Šimko - Chmelo (55. Korčián), Kobylík, Kovář (77. Hromek), Čtvrtníček, Biolek - Žondra (76. Nekuda). Trenér: Machala.
Varnsdorf - Čáslav 3:1 (1:1)
Branky: 1. Volf, 51. Schubert, 65. Kotiš z pen. - 27. Melissopulos. Rozhodčí: Kocourek - Černý, Hock. ŽK: Schubert (Varnsdorf). Diváci: 650.
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Jakobovský, Zbrožek, Dobrovolný - Breite, Kotiš, Cana, Rudnickij (69. Vilkovský) - Volf (69. Martan), Schubert (83. Just). Trenér: Frťala.
Čáslav: Ducheček - Kučera, Karal, Vasilakos, Achemaistos - Pollalis, Melissopulos, Mylonas, Stathulopulos - Sklenář (70. Chalkias), Váňa (76. Špičák). Trenér: Kopecký a Kolev.