Olomouc - Třinec 1:0Fotbalisté Olomouce porazili Třinec a vedou o osm bodů

Fotbalisté Olomouce vyhráli v 21. kole druhé ligy doma nad Třincem 1:0 a sérii bez porážky natáhli na šestnáct zápasů. V čele tabulky má Sigma šestibodový náskok před Zlínem, který se na druhé místo posunul po vítězství 1:0 nad Karvinou. O další dva body zpět jsou Táborsko a Varnsdorf, jenž má k dobru odložený zápas se Sokolovem.

O jedinou branku Olomouce, kterou v úterý čeká odložený duel s Ústím nad Labem, se postaral z penalty v 48. minutě Ordoš. Třinec byl blízko vyrovnání v 66. minutě, ale střídající Dedič trefil pouze tyč a hosté tak nedokázali navázat na tři dny staré senzační vítězství nad prvoligovým Libercem v úvodním čtvrtfinále poháru.

Na druhou příčku se posunul Zlín, jehož výhru nad Karvinou zajistil v 57. minutě Holík. V té době už domácí hráli přesilovku po vyloučení Trousila v 45. minutě, v posledních vteřinách utkání navíc Karvinští přišli po další červené kartě i o Cvernu.

Šanci na druhé místo naopak promarnilo Táborsko, které sice udrželo jarní neporazitelnost, ale s Opavou jen remizovalo 2:2. Domácí vedli po Preslově brance, ale Slezané zásluhou Kuzmanoviče a exreprezentanta Pospěcha stav otočili. Bod Jihočechům v 75. minutě zajistil Traoré.

V dopoledním souboji celků ze spodní poloviny tabulky si Pardubice poradily 2:1 se Znojmem. Domácí tým dostal do vedení v 27. minutě Fusek střelou zpoza pokutového území. V druhé půli zvýšil na 2:0 hlavičkou po standardní situaci stoper Kopřiva, hostům se v závěru podařilo po Žondrově zásahu už jen snížit.

Kvůli nezpůsobilému terénu byl odložen zápas ve Varnsdorfu, který měl v neděli od 16:30 nastoupit proti Sokolovu. Náhradní termín zatím nebyl určen.

21. kolo druhé fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 48. Ordoš. Rozhodčí: Machálek - Urban, Caletka. ŽK: Cana - Hloch, Motyčka, Tomeček. Diváci: 2325.
Olomouc: Reichl - Kušnír, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Navrátil (79. Javůrek), Houska, Cana, Ordoš, Petr (61. Zahradníček) - Chorý (89. Plšek). Trenér: Kalvoda.
Třinec: Paleček - Kubáň, Vomáčka, Hloch, Matoušek - Tomeček (79. Malíř), Motyčka, Hupka, Ceplák - Malcharek (61. Joukl), Smetana (61. Dedić). Trenér: Kalivoda.
Pardubice - Znojmo 2:1 (1:0)
Branky: 27. Fusek, 65. Kopřiva - 78. Žondra. Rozhodčí: Váňa - Vlasjuk, Černý. ŽK: Ledecký, Dreksa (oba Znojmo). Diváci: 723.
Pardubice: Frydrych - Pospíšil, Bederka, Kopřiva, Kakrda - Kim Te-won (78. Řezníček), Kudrna, Jeřábek, Fusek (90. Vencl) - Petráň, Fikejz (71. Fousek). Trenér: Míchal.
Znojmo: Ilizi - Helísek, Dreksa, Odehnal (76. Lapeš), Cihlář - Pázler (46. Hříbek), Svozil (61. Nepožitek), Okleštěk, Lacko - Ledecký, Žondra. Trenér: Grmela.
Táborsko - Opava 2:2 (1:1)
Branky: 9. Presl, 75. Traoré - 25. Kuzmanovič, 47. Pospěch. Rozhodčí: Houdek - Fišer, Kubr. ŽK: Džafič, Šiml, Sladký, Surynek - Schaffartzik. Diváci: 497.
Táborsko: Toma - Ciferský, Mráz, Sladký (85. Kočí), Tusjak - Traoré, Džafič, Presl (62. Surynek), Javorek, Šiml - Strnad (66. Musiol). Trenér: Nečas.
Opava: Vašek - Pospěch, Horka, Mikula, Hrabina - Janetzký (90. Dvorník), Jursa, Schaffartzik (89. Grussmann), Habusta, Jurečka (81. Machálek) - Kuzmanovič. Trenér: Baránek.
Vlašim - Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka: 49. Breda. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Melichar. ŽK: Barák, Gebert - Šraga, Peterka, Leibl, Smola. Diváci: 429.
Vlašim: Budínský - Štochl, Simerský, Breda, Nový - Vebr - Radoš, Vopat (64. Gebert), Barák (84. Petrů), Průcha (59. Kučera) - Matějka. Trenér: Petržela.
Ústí: Zacharda - Zeman, Vraštil, Vaněk, Šraga - Krátký (82. Novotný), Peterka, Martykán, Leibl (66. Veverka), Pavlata (87. Hanich) - Smola. Trenér: Němec.
Zlín - Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 57. Holík. Rozhodčí: Zelinka - Kotalík, Kožár. ŽK: Holík - Hatok, Janíček, Daníček. ČK: 45. Trousil, 90.+3 Cverna (oba Karviná). Diváci: 3116.
Zlín: Dostál - Pazdera, Hubáček, Hájek, Matějov - Kopečný (87. Chmelo), Holík (90.+1 Motal), Živulič, Bartolomeu - Poznar (89. Kraut), Železník. Trenér: Páník.
Karviná: Lipčák - Růžička, Trousil, Janíček (53. Kubista), Cverna, Eismann - Juřena (68. Limanovský), Daníček, Hatok (80. Komenda), Puchel - Urgela. Trenér: Weber.