Kolín - Olomouc 0:2Olomouc vyhrála v Kolíně a vede druhou ligu o sedm bodů

Fotbalisté vedoucí Olomouce vyhráli v 25. kole druhé ligy na hřišti posledního Kolína 2:0 a v čele udrželi sedmibodový náskok před Zlínem. Varnsdorf doma porazil 2:1 Opavu a je v tabulce Fotbalové národní ligy jen o skóre třetí.

Sigma čekala v Kolíně na úvodní branku jen do sedmé minuty, kdy se prosadil hlavou obránce Bystroň. Hosté měli převahu a pojistku přidal v 47. minutě po samostatném úniku Navrátil. Kolín, který od většího debaklu uchránil brankář Vejmola, utrpěl osmnáctou porážku v sezoně a už v příštím kole může získat definitivní jistotu sestupu.

Varnsdorf k výhře nad Opavou nakročil už v úvodní čtvrthodině, ve které skórovali po rohu Zieris a z protiútoku Ďurděvič. Pět minut po pauze snížil přesnou střelou Mrázek a hosté sahali po bodu, Grussmann však trefil tyč a Janetzkého ránu zneškodnil gólman Porcal.

Žižkov doma porazil Třinec 2:0 díky dvěma Bazalovým gólům. Viktoria na páté příčce udržela šestibodový odstup od míst zaručujících postup. Bazal, hostující ze Slavie, se poprvé prosadil už ve 4. minutě, kdy se obtočil kolem obránce a trefil se přesně do šibenice.

Vzápětí Podrazký trefil břevno, zvýšení obstaral po změně stran znovu Bazal. Třinec mohl v závěru alespoň snížit, ale Gajdošík trefil jen tyč.

25. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Třinec 2:0 (1:0)
Branky: 4. a 63. Bazal. Rozhodčí: Královec - Štěrba, Kotalík. Bez ŽK. Diváci: 1311.
Žižkov: Holý - Dressler, Karafiát (46. Šťastný), Hovorka, Bartošák - Souček - Bazal, Podrazký, Folprecht (88. Madej) - Súkenník, Marek (68. Černý). Trenér: Trpišovský.
Třinec: Paleček - Matoušek, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň (46. Velner) - Janoščín (46. Malíř, 58. Gajdošík), Hupka, Tomeček, Malcharek - Joukl, Motyčka. Trenér: Kalivoda.
Varnsdorf - Opava 2:1 (2:0)
Branky: 10. Zieris, 16. Ďurděvič - 50. Mrázek. Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Melichar. ŽK: Kotiš - Metelka, Horka. Diváci: 850.
Varnsdorf: Porcal - Zieris, Filip, Landovský, Tvaroha - Breite, Kotiš, Martan (58. Jurča), Norek, Rudnytskyy (70. Kvída) - Ďurděvič (75. Kapič). Trenér: Frťala.
Opava: Vašek - Pospěch, Hrabina (82. Machálek), Mikula, Dvorník - Horka (64. Habusta), Grussmann, Schaffartzik, Metelka (64. Janetzký) - Kuzmanovič, Mrázek. Trenér: Baránek.
Kolín - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 7. Bystroň, 48. Navrátil. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Pochylý. ŽK: Eliáš (Kolín). Diváci: 482
Kolín: Vejmola - Ježdík, Jelínek, Kouřil, Čavoš (67. Biško) - Veselý (78. Procházka), Hurka, Mehanovič (57. Sodoma), Bláha, Eliáš - Teplý. Trenér: Bobek.
Olomouc: Reichl - Hála, Bystroň, Šindelář, Vepřek - Petr, Houska (58. Plšek), Cana, Ordoš (69. Zahradníček), Navrátil (82. Javůrek) - Vašíček. Trenér: Kalvoda.