Vlašim - Příbram 0:4Příbram deklasovala Vlašim a upevnila si druhé místo ve druhé lize

Fotbalisté Příbrami v dohrávce 17. kola druhé ligy zvítězili ve Vlašimi jasně 4:0 a v tabulce si upevnili druhé postupové místo. Svěřenci Josefa Csaplára ve FNL naplno bodovali pošesté za sebou.

Příbramští o vítězství rozhodli v povedené pasáži mezi 12. a 18. minutou, kdy se trefili dvakrát Matoušek a jednou Fantiš. V závěru ještě debakl Vlašimi zvýraznil čtvrtým gólem střídající Slepička. Domácí ve druhé lize prohráli poprvé od listopadu a patří jim devátá pozice.

Pardubice v dohrávce 19. kola doma porazily Vítkovice 4:1 a po premiérové jarní výhře poskočily na třetí příčku. Na druhé místo ztrácejí pět bodů, ale Příbram má ještě zápas k dobru. Čtrnáctí hosté jsou bod nad sestupovým pásmem.

Východočechy poslal do vedení už ve třetí minutě Řezníček a do poločasu zvýraznili náskok Petráň s Jeřábkem. Za Vítkovice snížil Žondra, ale v 54. minutě se prosadil opět Petráň.

České Budějovice v další dohrávce 17. kola proti Varnsdorfu dvakrát nedržely vedení a na svém hřišti remizovaly 2:2. Trápící se Dynamo prodloužilo sérii bez vítězství ve FNL na osm utkání a v tabulce je šesté.

Oba góly hostů vstřelil Durdevič. Makedonský záložník nejprve v prvním poločase srovnal po trefě Peška, v 71. minutě pak Durdevič z penalty odpověděl na branku náhradníka Mashikeho Sukisy. Varnsdorf drží 13. místo.

Druhá fotbalová liga - 17. kolo:
Dynamo České Budějovice - FK Varnsdorf 2:2 (1:1)
Branky: 32. Pešek, 57. Mashike Sukisa - 40. a 71. z pen. Durdevič. Rozhodčí: Severýn - Černý, Hock. ŽK: Pouček, Vondra - Durdevič, Rudnytskyy, Kouřil. Diváci: 717.
Č. Budějovice: Staněk - Nitrianský, Kladrubský, Novák, Vondra - Wermke, Hašek, Javorek, Pouček (82. Švantner) - Pešek - Táborský (54. Mashike Sukisa). Trenér: Horejš.
Varnsdorf: Porcal - Kouřil, Zieris, Chlumecký - Bílek (70. Šulc), Barac (85. Bláha), Zbrožek, Durdevič, Dordič - Rudnytskyy, Klobása (64. Šup). Trenér: Frťala.
Sellier & Bellot Vlašim - 1. FK Příbram 0:4 (0:3)
Branky: 12. a 16. Matoušek, 18. Fantiš, 78. Slepička. Rozhodčí: Klíma - Vodrážka, Kotalík. ŽK: Květ, Soldát (oba Příbram). Diváci: 725.
Vlašim: Řehák - Kadlec, Štochl, Piško, Tusjak - Janda, Skopec (35. Mareček), Badocha, Kučera (46. Vodháněl) - Hadaščok, Fotr (69. Frýdek). Trenér: Havlíček.
Příbram: Boháč - Květ (69. Soldát), Zápotočný, Tregler, Kodr - Hlúpik, Grajciar, Skácel, Matoušek - Ayong (56. Slepička), Fantiš (81. Antwi). Trenér: Csaplár.
19. kolo druhé fotbalové ligy:
FK Pardubice - MFK Vítkovice 4:1 (3:1)
Branky: 12. a 54. Petráň, 3. Řezníček, 39. Jeřábek - 40. Žondra. Rozhodčí: Rejžek - Kubec, Kožár. ŽK: Řezníček - Hýbl, Žondra. Diváci: 710.
Pardubice: Knobloch - Prosek, Kopřiva, Šejvl, Čelůstka - Mužík, Jeřábek, Řezníček, Fousek (79. Novák) - Černý (74. Kovář), Petráň (82. Sokol). Trenér: Novotný.
Vítkovice: Chmiel - Prajza, Tkáč, Mikula, Hýbl - Pašek, Twardzik (74. Malík), Motyčka (59. Ožvolda), Kučera (46. Urbančok), Mrázek - Žondra. Trenér: Grmela.