Rubriky:

Evropská liga

Trenér Udine alibi nehledal. Hned jsem věděl, čeho je Liberec schopný, hlesl Guidolin

23. srpna 2013 18:48 - Terst

Na Apeninském poloostrově platí trenér Francesco Guidolin za ostříleného kormidelníka, který toho ve své kariéře zažil opravdu hodně. Jenže čtvrteční duel play off Evropské ligy s Libercem, který Slovan v italském Terstu senzačně vyhrál 3:1, zůstane v jeho paměti vrytý ještě hodně dlouho. Dvě nastřelené tyče, břevno a spousta dalších neproměněných šancí... Sedmapadesátiletý trenér však nehledal výmluvy. „Prostě to nebyl náš večer,“ hlesl kouč Udine.

 

Walter Parisotto, ČTK/AP

Pro italský celek to byla velká rána. Úvodní duel Evropské ligy musel kvůli rekonstrukci svého stadiónu hrát v nedalekém Terstu, takže se nemohl spolehnout na značnou část svých příznivců. A několik tisícovek věrných diváků, kteří nakonec přišli, nevěřilo svým očím.

„Měli jsme opravdu hodně smůly," hodnotil čtvrteční duel trenér Udine Francesco Guidolin. Jeho svěřenci se na chvíli stali mistry v zahazování i těch nejvyloženějších šancí. „Neprožili jsme dobrý večer, přestože ještě v poločase jsem věřil v dobrý výsledek. Za normálních okolností jsme měli vyhrát, ale Liberec měl silného hráče - štěstí," dodal.

Domácí výsledek 1:3 bral Guidolin střízlivě a výmluvy nehledal. Hra českého celku ho prý nepřekvapila.

„Nemůžeme hledat výmluvy, bez gólů to nejde. Hned jsem věděl, čeho je Liberec schopný. Přijel a už z první střely na bránu dal gól. Byla to jejich taktika - proměnit šance a odvést si přijatelný výsledek. Sehráli tu vynikající zápas. Nebudu ale mluvit o naší smůle, nechci si vytvářet zbytečná alibi," tvrdil sedmapadesátiletý trenér v italských médiích.

Fotbalisty Udine čeká příští čtvrtek v odvetě na severu Čech ještě hodně práce, ale postupových šancí se ještě nevzdávají.

„Věříme, že se situace ještě může obrátit. Ovšem abychom mohli postoupit, musíme podat maximálně koncentrovaný a zodpovědný výkon," doplnil Guidolin.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..