Rubriky:

Evropská liga

Živě

Trojí vypadnutí světel jsem nezažil, říká mazák Baroš. Výměnu sudího ani nezaregistroval

29. července 2016 11:38 - Maria Enzersdorf

Fotbalista Milan Baroš má za sebou bohatou kariéru, přesto ho může na trávníku ještě něco překvapit. Stalo se tak ve 3. předkole Evropské ligy na hřišti Admiry Mödling, kde jeho Liberec vyhrál 2:1 v utkání, které bylo třikrát přerušeno kvůli výpadku světel.

 

Václav Šálek, ČTK

"Zažil jsem, že světla vypadla během zápasu. Ale třikrát? To ještě ne," prohlásil Baroš po zápase. "Bylo to takové zvláštní utkání. Pět minut hrajete, potom patnáct minut čekáte. Naštěstí jsme to ale i přes veškeré pauzy zvládli a vyhráli jsme," těšilo bývalého reprezentanta.

Pauzy prý spíše pomohly Slovanu. "Bylo to pro oba týmy stejné. Je limitovalo, že určitým způsobem vypadli z tempa. Pro fotbal to rozhodně nebylo ideální. Pro nás to možná bylo lepší v tom, že jsme už potom vedli, oni museli hrát v nějakém rytmu a my se naopak mohli sjednotit, říct si jak budeme hrát a načerpat síly," podotkl Baroš.

Zkušený útočník se natolik koncentroval na výkon, že se ani nevšiml, že se během poločasu vyměnil rozhodčí. "Snažil jsem se věci okolo moc nevnímat. Diváka na hřišti jsem vidět až na poslední chvíli. A u rozhodčího jsem si nevšiml, že málem zkolaboval. Museli jsme se soustředit hlavně na sebe," řekl.

Udělali jsme důležitý krok k postupu, liboval si

Do Liberce přišel teprve před dvěma týdny z Mladé Boleslavi, proto se s novými spoluhráči stále ještě sehrává a nenastoupil od začátku. "Jsem s klukama teprve týden, seznamuji se s nimi a poznávám nový klub. Jsem rád, že jsem si mohl nějakou chvíli zahrát. Postupně se do toho budu dostávat. V první řadě jde hlavně o týmový výsledek a postup z dvojutkání do dalšího kola, a pro to jsme udělali velmi důležitý krok," věří Baroš v postup.

Přitom do utkání nastupoval Liberec v odlišném rozpoložení než Admira, která měla za sebou šest soutěžních utkání, navíc pět z nich vítězných. To Slovan šel na trávník rovnou z přípravy, která mu navíc výsledkově příliš nevyšla.

"Příprava asi nebyla ideální. Vyhráli jsme jen velmi málo zápasů. Říkali jsme si, že to tímhle zápasem musíme nakopnout. Věděli jsme, že nás čeká silný a rozehraný protivník, který měl za sebou už šest soutěžních zápasů. Ale vstoupili jsme do toho dobře. Možná až na deset patnáct minut v první půli, kdy jsme jim přenechali iniciativu, jsme odehráli dobrý zápas a zaslouženě vyhráli," mínil Baroš.

Tuší však, že odveta ještě bude těžká a hráči Slovanu se ještě nesmí vidět v dalším předkole. "Neznamená to téměř nic. Oni dokázali vyhrát v Myjavě 3:2. Výsledek je samozřejmě fantastický, slibný pro odvetu, ale stále nic neřeší. Musíme zůstat koncentrovaní a zvládnout i středeční odvetu," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..