Rubriky:

Anglie

Sheffield začal u soudu bojovat o záchranu v anglické lize

18. června 2007 15:47 - LONDÝN

Vedení fotbalového klubu Sheffield United v pondělí zahájilo před soudem boj o udržení v Premier League. Klub totiž chce, aby byly West Hamu United odečteny body za pochybení při přestupu Argentinců Carlose Teveze a Javiera Mascherana. Fotbalová asociace za to londýnský celek potrestala pokutou 5,5 miliónu liber, což je nejvyšší pokuta v historii anglického fotbalu, k bodovému odpočtu ale nesáhla.

"Jsme velmi sebevědomí. Nevěřím, že můžeme u soudu prohrát," řekl novinářům po pondělním slyšení, které bude pokračovat ještě v úterý, šéf klubu Kevin McCabe.

"Přece bychom nešli tak daleko, kdybychom pochybovali o úspěchu. Myslím, že případ je jasný. Disciplinární komise vynesla naprosto absurdní rozhodnutí, které musí být uvedeno na pravou míru," dodal s tím, že kvůli sestupu Sheffield přijde o 50 miliónů liber.

"To pro nás není zase tak velká částka. Jde nám o princip. Proč by měl sestoupit klub, který dodržoval všechna pravidla, zatímco ti, co je porušili, se zachránili," prohlásil McCabe.

Při přestupech argentinských reprezentantů, kteří do Londýna přišli z brazilského Corinthians, byl problém v tom, že práva na hráče jsou majetkem společnosti Media Sports Investment. Podle regulí Fotbalové asociace je však přísně zakázáno, aby hráče vlastnila třetí strana.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..