Rubriky:

Anglie

Cantona chce trénovat Manchester United, nebo fotbalisty Anglie

25. května 2009 11:48 - ŘÍM

Plážový fotbal a hraní ve filmech už slavného Erika Cantonu neuspokojuje. Bývalý francouzský útočník se proto připravuje na roli trenéra u anglické reprezentace, nebo ve svém bývalém klubu Manchesteru United.

 

www.dagbladet.no

"Nevím, za jak dlouho, ale na lavičce Manchesteru United už mám rezervaci. Nechci tím ale říct, že by měl Alex Ferguson skončit. Doufám, že u týmu bude navždy," citovala třiačtyřicetiletého Cantonu agentura Reuters.

Pokud by mu nevyšlo angažmá v United, má Cantona nachystanou náhradní variantu. "Jedinou alternativou pro mě je anglická reprezentace. Fabia Capella mám rád - je důsledný a dbá na detaily. Ale můžu vás ujistit, že dřív nebo později mě uvidíte na lavičce Anglie, protože jsem součástí historie Manchesteru United. Jsem prostě jednička," dodal.

Cantona se během působení v Manchesteru v letech 1992 až 1997, kdy ukončil ve třiceti letech kariéru, stal klubovou legendou. S klubem vyhrál čtyřikrát anglickou ligu a dvakrát Anglický pohár. Poté se věnoval plážovému fotbalu a vedl francouzskou reprezentaci jako kapitán a později jako kouč. Má za sebou také několik hereckých rolí, například ve filmu Královna Alžběta s Cate Blanchettovou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..