Rubriky:

Anglie

Del Piero kvůli bruselské tragédii odmítl nabídku Liverpoolu

11. října 2012 18:10 - Milán

Dlouholetý kapitán Juventusu Turín Alessandro del Piero uvedl, že v létě odmítl nabídku Liverpoolu. Současný hráč FC Sydney prý mimo jiné nechtěl jitřit rány po bruselské tragédii z roku 1985, kdy před finále Poháru mistrů evropských zemí mezi těmito dvěma týmy zahynuly téměř čtyři desítky lidí.

 

Ross Setford, ČTK/AP

"Nabídka přišla v době, kdy už jsme byli se Sydney v pokročilém stadiu vyjednávání. A také jsem si vzpomněl na to, co se stalo v Bruselu. Juventus a Liverpool si své vztahy urovnaly, ale pro hodně lidí je tato tragédie neodpustitelná," řekl sedmatřicetiletý Del Piero listu Gazzetta dello Sport.

K tragédii na Heyselově stadiónu v Bruselu došlo poté, co vypukly nepokoje a zhroutil se plot oddělující fanoušky Liverpoolu a Juventusu. Zahynulo 39 lidí, většinou příznivců turínského klubu.

Mistru světa z roku 2006 Del Pierovi vypršela po sezóně smlouva v Juventusu a nabídku na pokračování už nedostal. Překvapivě poté zamířil do australské ligy, kde si v dresu Sydney odbyl o víkendu debut proti Wellingtonu (0:2).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..